Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

munamäel

Nooremallohvitseri kursuse lõpurännakul Kuperjanovi pataljoni ligi 200 ajateenijat jõudsid kolmapäeval avalikku kontrollpunkti Suurel Munamäel, kus said kohtuda lähedastega, et siis jätkata teekonda kaprali ja nooremseersandi auastme poole.

„Tahtsime pakkuda oma sõduritele võimalust kohtuda rännaku kestel lähedastega, mis minu arvates ühildab meie rahvast ja armeed,” sõnas Kuperjanovi pataljoni Bravo kompanii ülem kapten Lauri Teppo Lõunaeestlasele. „Ja teiseks tõstab kindlasti sõdurite moraali sellise raske katsumuse kestel oma lähedasi inimesi näha.”

Suure Munamäe tipus asunud kontrollpunkti jõudmiseks tuli meestel koos varustusega läbida takistusriba ning teha läbi meeskondlik kätekõverdamine. Seda kõike pärast unetut ööd ja tatsamist Võrumaa maastikul.

Teisipäeval Tabina lähistel alanud nooremallohvitseri lõpurännakul tuleb ajateenijail läbida kokku 14 kontrollpunkti ning rakendada oma teadmisi näiteks relvade käsitsemisel, haavatu evakueerimisel ja köieronimisel.

Ning mõistagi tuli kasutada jõudu. Rännaku keskpaigaks oli vahest üks raskemaid katsumusi Teppo sõnul laskemoonakastide vedamine. „Sõdurite jaoks öösel umbes seitsme kilomeetrine laskemoonakastide transport, mis kaalus 60 kilogrammi,” lausus ta.

Katkestajaid oli rännaku keskpaigaks umbes 4-5 protsenti, mida Teppo kinnitusel pole palju. „Olen väga rahul,” lisas ta.

Munamäe vallutamise järel jätkus rännak Vastseliina poole ning sealt edasi piiskopilinnuse varemetesse, kus on rännaku finiš ning toimub pidulik nooremallohvitseriks löömise tseremoonia.

Nooremallohvitseri baaskursuse lõpetanud saavad kaprali ja nooremseersandi auaste. Kursuse edukalt lõpetanud allohvitserid jätkavad oma teenistust meeskonna- ja jaoülemana ning parimad suunduvad õppima lahingukooli reservrühmaülema kursustele.

Selle aasta juulis ja oktoobris kaitseväkke saabunud ajateenijad arvatakse 2. jalaväebrigaadi koosseisus reservi peale 2017. aasta suurõppust Kevadtorm.

Vaata pilte ja videolugu Suurelt Munamäelt.

Arved Breidaks

Viimased uudised