Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: EWERS

Homme 21. juunil annab Võrumaa Haridus- ja Tehnoloogiakeskus (EWERS) üle pidulikel aktustel 168 lõputunnistust. Lõpetab 45 kutsekeskhariduse lõpetajat, 88 kutseõppe lõpetajat, 13 põhikooli lõpetajat ja 22 gümnaasiumi lõpetajat.

Riikliku kiitusega lõpetavad 6 noort: Otto Toomas Kibena ja Rasmus Lepik mehhatrooniku erialalt, Guido Ilves ja Enriko Puieste kivi- ja betoonkonstruktsioonide erialalt, Signe Mägi toitlustusteeninduse erialalt ja Anne Austrin üldharidusest. Lõpetajate hulgas on ka 3 noort, kes tänavu on pälvinud esikoha Noore Meistri võistlustel. Tunnustusena on palutud kuus edukat õppijat Vabariigi Presidendi ja haridus- ja teadusministri vastuvõtule presidendi roosiaeda.

Puiduvaldkonnas on tänavu lõpetajaid kokku 13, ehitusvaldkonnas 37, metallivaldkonnas 20, elektroonika- ja automaatikavaldkonnas 6, IT-valdkonnas 4, teenindusvaldkonnas 24 ja ärikorralduses 19.

„Kooli lõpetamise ootel valdab mind sees tühjus ja tunne, et tahaksin veel edasi õppida. Kahju on, et see periood on läbi ja on aeg järgmised valikud elus teha. EWERSi töötajad ja õpetajad on kõik nii toredad ja koostööaltid, et jätkaksin siin meeleldi oma õpinguid,” sõnas toitlusteeninduse eriala riikliku kiitusega lõpetav Signe Mägi.

Samas on käimas ka vastuvõtt uueks õppeaastaks kokku 24 õppekavale. „Mulle näib, et oskusharidus läheb jõudsalt hinda. Näiteks eilse päeva seisuga oli meile esitatud veerandi võrra rohkem sisseastumisavaldusi kui mullu sama ajaga,” rääkis Võrumaa Haridus- ja Tehnoloogiakeskuse direktor Eveli Kuklane.

„Me jälgime alati suure huviga ka õpilaskandidaatide eelistuste dünaamikat: põhikoolilõpetajate vastuvõtus on meid tänavu üllatanud keevitus- ja metallitööde eriala, mille vastu on huvi hüppeliselt kasvanud. Küllap kannab vilja tööstusettevõtete enda panus eriala populariseerimisse,” sõnas Kuklane. „Ka kutsehariduse kõige kõrgema taseme ehk 5. taseme õppekavad on tänavu täiskasvanute poolt kiiresti üles leitud, sealhulgas ka tehnilised erialad, mida töömaailm väga kõrgelt hindab – puittoodete tehnoloogia, mehhatroonik ja metallide töötlemise tehnik-tehnoloog.”

„Mullu jäi meil ehituspuuseppa eriala avamata, kuna huvilisi oli vähe. Mind see sügavalt hämmastas, sest globaalne trend on just puitkonstruktsioonide ja puitehituse suunda jõustav. Hoian puitehitusele pöialt, meie piirkonna ressursi ja tööjõu profiili silmas pidades on siin peidus kasvupotentsiaal,” arvas Kuklane.

Agnes Catrén Pähna,

Võrumaa Haridus- ja Tehnoloogiakeskus

Viimased uudised