Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Pexels.com

Mikrolaineahi on üks kõige rohkem kasutatav kodumasin. Eriti oluline on see lastega peredes ja muudab toidu soojendamise lihtsaks ja ohutuks. Elektripliidi kasutamine on lapse jaoks keeruline ja gaasipliit vajab veelgi rohkem ohutusnõuete tundmist.

Mikrolaineahi on hea abimees, et sinu laps ei peaks pärast koolipäeva sööma maiustusi või kiirtoitu.

Tegime uue mikrolaineahju valimise eriti lihtsaks, pannes kokku kümme nõuannet, mida silmas pidada. Järgides neid nõuandeid, valid just endale sobiva mikrolaineahju.

Esmalt vali, kas integreeritud või tavaline mikrolaineahi

Kõige olulisem on alustada mikrolaineahju tüübist. Kui sinu köögimööblisse saab seadme integreerida, vali see variant ja hoiad kokku väärtuslikku ruumi tööpinnal. Samas võib köögimööblisse integreeritud mikrolaineahi olla laste jaoks liiga kõrgel. Vali asukoht, mis sulle kõige paremini sobib.

Foto: Unsplash.com

Mikrolaineahju suurus

Võib tunduda, et kõik mikrolaineahjud on sama suurusega. Tegelikult mitte, need varieeruvad küllaltki palju. Erineb nii seadmete väline suurus kui sisemine mahtuvus. Kui soovid soojendada suuri koguseid, kontrolli, et seadmesse mahuks piisava suurusega nõu. Kui sinu köögikapid on madalal, mõõda, et mikrolaineahi mahuks selle alla.

Võimsus on oluline näitaja

Kõik mikrolaineahjud tarbivad elektrit, aga kuna töötamise aeg on suhteliselt lühike, ei tasu selle pärast väga palju muretseda. Tegelikult võib suurema võimsusega mikrolaineahi olla hulga efektiivsem, sest soojendab toidu kiiremini ja ühtlasemalt. Väikeste portsjonite puhul ei tasu muidugi võimsusega üle pingutada.

Kõikidel mikrolaineahjudel ei ole sulatusfunktsiooni

Enamik kasutajatest peab mikrolaineahju sulatusfunktsiooni üheks kõige olulisemaks. Sügavkülmik säilitab hulga puuvilju, marju ja lihatooteid, mida on mikrolaineahjuga hõlbus ruttu sulatada. Sa ei pea ootama mitmeid tunde, et sügavkülmutatud toiduaineid tarvitada.

Automaatsed programmid teevad elu lihtsamaks

Mikrolaineahju automaatsed programmid lihtsustavad mitmete toitude valmistamist. Vali seade, mis pakub laia valikut seadistatud programme ja sa ei nuputama, millist võimsust ja aega valida.

Lapselukk tagab ohutuse

Vali kindlasti mikrolaineahi, millel on lapselukk. Seade käivitub enamasti väga lihtsasti ja sellega ennetad seda, et väike laps ei pane mikrolaineahju ebasobivaid esemeid.

Mikrolaineahju kasutamist tuleb lapsele õpetada ja enamasti saavad sellega hakkama algkoolis käivad lapsed.

Vali lihtsasti hooldatav seade

Kui mikrolaineahju pöörlevat alust saab eemaldada, muudab see puhastamise hulga lihtsamaks. Tihti on sellisel juhul see ka nõudepesumasinas pestav. Vähem nuppe ja detaile tähendab samuti vähem puhastamist, kuna need ei kogu toidu- ja rasvapritsmeid.

Taimer ei lase unustada

Taimer on väga mugav lisafunktsioon, mis ei lase sul toitu mikrolaineahju unustada või üle kuumutada. Kuumutades liigselt näiteks suppi tähendab see mikrolaineahju sisemuses pritsitud seinu ja lage.

Mikrolaineahi hoiab toitu soojas

Üks väga mugav funktsioon, mis ei soenda ega kuumuta toitu edasi, vaid hoiab selle sinu jaoks soojas. Saad rahulikult oma toimetused lõpetada ja seejärel asuda sööki nautima.

Eelarve suurus

Mikrolaineahjude hinnad erinevad küllaltki palju. Enamasti on integreeritud mudelid kõrgema hinnaga kui tasapinnale paigutatud seadmed. Suurem võimsus ja mitmed mugavad lisafunktsioonid tõstavad mikrolaineahju hinda.

Sinu eelarve suurusest sõltub, millise valiku saad teha. Hoia silm peal veebipoe pakkumistel ja võid teha tõeliselt hea tehingu.

Mikrolaineahi soojendab kiiresti toitu ja aitab ka suurema söögitegemise ettevalmistusel. Sellega on mugav sulatada külmutatud toiduaineid ja koogi jaoks šokolaadi. Liiga külm jäätis saab poole minutiga pehmemaks. Mikrolaineahju on lihtne kasutada ka koolilastel, soojendades seal ettevalmistatud toitu.

Vali soodne mikrolaineahi 1a.ee suurest valikust.

Viimased uudised