Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Jõulud on möödas ja kevade on veel kaugel. Ilmad on aga endiselt külmad ja peale aastavahetuse ei ole palju mida oodata. Siin on 10 ideed, kuidas oma aega sisustada.

1. Naudi raamatuid. Samal ajal kui väljas on torm, ei ole midagi paremat, kui ennast mässida mõnusa teki sisse, juua teed või sooja kakaod ning lugeda suurepärast raamatut. Paljudel on kindlasti nimekiri raamatutest, mida on soovitud pikemalt lugeda. Paljud raamatud on saadaval Elisa Raamatu rakendusest või raamatukogudest, uute raamatute puhul tasub need lisada Rahva Raamatu soovinimekirja. Viimasel juhul saadab Rahva Raamat märguande kui raamat on soodushinnaga müügis.

2. Harrasta vabatahtliku tööd. Soojade ilmadega tehakse palju vabatahtliku tegevust õues ja praegusel ajal on raske siseruumides ühiselt midagi teha. Palju võimalusi on ka interneti teel, võid olla näiteks kellegi eesti keele sõber. Vestelda korra nädalas inimesega, kes soovib eesti keelt selgeks õppida.

3. Õpi midagi uut. Internet pakub meile võimalus erinevatele õppeklassidele ja kursustele. Järjest enam tippkoolitajaid ja spetsialiste pakuvad oma kursusi interneti vahendusel. Soovid õppida pokkeri mängimist või praktiseerida spordiennustust, leia kiirkasiinod, kus oma oskuseid proovile panna.

4. Proovi erinevaid retsepte. Miks mitte kodus uusi retsepte proovida? Internetis on järjest enam retseptikogumikke ja huvitavaid leide blogidest. Paljud suuremad toidukaupade ketid nagu Selver, Rimi, Coop jt koondavad ka oma lehtede retsepte. Nende lehtedelt saab seeläbi ka antud retseptide jaoks kergelt toitu koju tellida.

5. Kokteilide retseptid on alternatiiv toidule. Kui ei soovi toidutegemisega aega veeta, võid õhtud veeta erinevaid kokteilide retsepte õppides. Kokteilid ei pea ka tähendama alkoholiga jooke. Internetis leiad palju keelt alla viivaid alkoholivabasid retsepte.

6. Vaata klassikat. Voogedastusteenused on loonud võimaluse internetis kergelt lisaks tänapäeva sarjadele, filmidele ja saadetele, vaadata ka filmiklassikat või spordiretrot. Eesti Jupiterist leiab retromultikad (Puhh, Gena, Lolo, Karlsson jt), klassikasse kuuluvad lavastused (Kuulsuse narrid, Kremli kellad jt), ÖÖ TV arhiivi, vanad spordivõistlused ja palju muud.

7. Video asemel naudi ainult heli. Järjest populaarsemaks on muutunud erinevad podcast’id. Paljude valdkondade eksperdid on teinud oma valdkonna podcast’id. Soovid kuulata kergemat meelelahutuslikumas vormis heli? Leiad nii inglise ja eesti keeles palju erinevaid podcaste’e humoorikaid ja tõsisematel teemadel. Soovid pikemat kuulamist? Proovi audioraamatuid.

8. Tee video või audio kõrvale trenni. Kodus olles ei sega sa video vaadates või heli kuulates kedagi. Tee kodus video vaatamise kõrvale trenni või kuula motiveerivat podcast’i oma treeningkava kõrvale. Järjest enam on võimalik treeneriga koos teha video vahendusel trenni või harrastada joogat.

9. Varane kevadpuhastus. Miks teha kevadpuhastus alles kevadel? Alusta talvepuhastusega. Alguses on kindlasti raske vedama saada aga kui lõpetad koristamise ja naudid puhast kodu, on kindlasti palju parem olla. Vaata üle ebavajalikud riided, anna need ära või viska minema. Mis on veel kasutuskõlbulikku, mida sa ei vaja? Anna see ära ja saad veel juurde positiivset emotsiooni.

10. Avasta oma lapselik pool. Kodus olles võid lastega koos või enda lõõgastuseks ka avastada laste tegevusi. Täiskasvanutele on mõeldud ka palju värviraamatuid, mis on äärmiselt populaarsed. Vali oma teema (linnud, mustrid, inimesed, majad jt) ja leia valdkonnas sobiv värviraamat. Noorena meeldis klotsidega mängida? LEGO-l on ka täiskasvanutega klotsid.

Viimased uudised