Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pille koos oma tütre Eleriga. Foto: erakogu

Valga Maxima XX kaupluse saalitöötaja Pille Aim on ema kümnele ja vanaema ühele lapsele. Emadepäeva eel räägib Pille suurpere rõõmudest ja sellest, kuidas ta viimased neli aastat on ise tööl käinud – lastega jäi koduseks hoopis pere meespool.

Kohe kohe on käes emadepäev. Kas Sa mäletad tunnet, mis Sind valdas 23 aastat tagasi kui Sa esimest korda emaks said?

Ma olin 20 aastane kui esimest korda emaks sain. Olin hoidnud õe last ja oma väiksemat venda, nii et hirmu mul ei olnud ja lapsehoidmise kogemus oli olemas. Aga oma laps on ikka nii armas ja nunnu.

Tänaseks on Sul on 10 last – Tauri (3), Tanel (6), Berit (8), Kermo (11), Birgit (12), Margo (14), Eleri (17), Eeneli (19), Olavi (21), (Alari 22). Kuidas teie pere lapsed nimed on saanud?

Alari nimi tuli nimedepäeva kalendrist, Olavi nime leidsin raamatust, mida ma olin lugenud. Eks nad nii tulidki. Alguses me ikka mõtlesime, et paneme kõigile lastele nimed, kus on i-täht lõpus. Aga siis tuli juba viies laps ja ühtegi ilusat i-tähega lõppevat nime ei leidnud ja siis tuli Margo ja Birgit ja nii edasi.

Kas laste nimed aeg-ajalt segamini ka lähevad?

Pidevalt lähevad. Aga see on vist asjade normaalne kulg. Eks nendel viimastel lastel ongi ju nimed Birgit ja Berit ja Tanel ja Tauri. Need nimed just lähevad sassi. Esimeste laste nimed kipuvad ikka vähem sassi minema.

Kas suure pere emaks olemine on Sinu arvates raskem või kergem kui väikese pere emaks olemine?

Suure pere ema on täitsa mõnus olla. Jah tõesti, vahepeal on väsitav. Aga minu meelest on suure perega toimetamine palju lihtsam. Ikka on keegi, kes tähelepanu pöörab või väiksema järele vaatab ja mängukaaslasi jagub kodus küllaga. Ma olen alati tahtnud suure pere ema olla ja noorena tahtsin lastaiakasvatajaks saada. Minu pärast võib meie pere veelgi kasvada. Mulle väga meeldib lastega tegeleda ja meie kodu uksed on alati avatud ka meie laste sõpradele.

Kui palju oled laste kõrvalt tööl saanud käia?

Viimased neli aastat. Sinnamaani olin järjest lastega kodus. Täna on meil issi kodune. Eks see tööle minek oli minu jaoks suur väljakutse, kuid ka suurpere ema vajab seda, et saaks kodust välja ja tööle.

Töötad täna Maxima Valga kaupluses saalitöötajana, räägi sellest kogemusest

Jah, peagi täitub esimene aasta. Kolisime Valga linna alles hiljuti ning kui töökohta otsima hakkasin, siis oli Maxima kauplus see, mis kodule kõige lähemal ning seepärast selle valiku ka tegin. Mulle väga meeldib siin töötada ja ma olen väga rahul. Esimesed kaks kuud olid rasked ja veidi hirmutavad. Mul oli hirm, et kui minu õpetaja kõrvalt ära läheb ja ma üksinda müügisaali toimetama jään, siis äkki ma ei saa hakkama. Aga täna tunnen ennast palju kindlamalt.

Kas pereelu ja tööelu on kerge nii suure pere kõrvalt sobitada?

Suvel oli väga hästi. Aga kui tuli sügis, siis mul tekkis hirm, et kaks last käivad lasteaias ja siis veel koolilapsed, et kuidas ma nendega saan. Aga Maxima on väga tore ja vastutulelik. Saan vajadusel väiksemad lapsed vahepeal koju viia ja siis tulen tagasi ja lõpetan oma graafiku. See on see, mis mulle meie kaubanduses meeldib, paindlikkus.

Sinu tütar Eleri töötab samuti Sinuga samas kaupluses? Mis olid need põhjused, miks Sa ta kaubandusse tööle kutsusid?

Eleri tuli Maximasse kuu aega pärast mind, nii et täna on tema pea üheksa kuud siin töötanud. Eks ma ikka kutsusin teda ja täna käib ta tööl kooli kõrvalt. Ma ikka uurin ja küsin aeg-ajalt, et kas sulle meeldib ja kuidas sul läheb ja siis ta ütleb, et hästi läheb ja meeldib. Tänagi oleme mõlemad tööl ja ühes vahetuses. 5. klassis õppiv tütar ütleb ikka, et tema tuleb ka kauplusesse tööle.

Miks soovitaksid kaubandusse tööle tulla?

Minu meelest kaubandusvaldkonnas töötamine väga tore ja ka kasulik. Eriti näiteks suurpere emale. Toidukorvi täidan ma kindlasti siin töötades palju soodsamalt ja mul on võimalik ühitada töögraafik enda pere tegevustega.

Millised on teie perekonna tavad? Kui tihti kogu pere kokku saab?

Viimati saime kõik koos kokku jõulude ajal. Jõulud on meie pere kõige olulisem püha. Lapsed ehivad kuuse, isa teeb prae ja mina siis pakin kingitusi. Kui kõik koos oleme, tuleb laua äärde katta 15 kohta.

Mida soovid teistele emadele ja vanaemadele emadepäevaks?

Ma soovin kõikidele emadele vastupidavust! Ja noorematele emadele soovitan ikka rohkem lapsi sünnitada!

Pille koos tütre Eleriga. Foto: erakogu

Viimased uudised