Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

tööstus

Riigi Tugiteenuste Keskus tegi positiivse otsuse Võru linna Võrusoo tööstusala I etapi osa A väljaarendamise investeeringutaotluse osas, eraldades projektile toetust summas 1 393 436,45 eurot.

Projekti käigus rajatakse Põllu tänava pikendus kuni tööstusala keskel asuva ringteeni (k.a) koos kõigi kommunikatsioonidega, et ettevõtjad saaks oma tootmis- või teenindushooneid alale ehitada. Projekt käsitleb taristu rajamist seitsmele kinnistule (kokku 5,54 ha).

Projekti tulemusel majandusaktiivsus Võru linnas ja maakonnas kasvab. Võrusoo tööstusala arendamine loob eeldused uute töökohtade tekkeks, kuna ettevõtjatel tekib võimalus oma tegevust laiendada ning tootmine või teenuse osutamine tööstusalale üle tuua.

Võru linnapea Anti Allase sõnul on kaasaegse tööstustaristu loomine piirkonna arengu seisukohalt kriitilise tähtsusega. „Reaalselt on kätte jõudnud aeg, kus ettevõtjad otsivad oma tegevuse jätkamiseks ning laiendamiseks uusi ja kaasaegseid tootmise efektiivistamist võimaldavaid ettevõtlusalasid,“ sõnas Allas. „Kui piirkonnas neid pakkuda on, siis on see ka eelduseks töökohtade säilimisele ja uute loomisele ning kogu piirkonnas elu hoidmisele. Loodan, et riigi poolt maksutulude jagamisel selliseid tegevusi Võru ja teiste keskuslinnade puhul ka arvestataks,“ lisas Allas.

Tööstusala I etapi taristu valmimine on planeeritud 2022. aastasse. Projekti kogumaksumuseks on 1 639 337 eurot, Võru linna omaosalus on 245 900,55 eurot. Summale lisandub riigilt maade ostu maksumus 192 900 eurot.

Projekti kaasrahastab Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fond.

Viimased uudised