Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru linnapea Anti Allas (paremal) ja sotside esindaja Toomas Sarapuu Võru gümnaasiumi ees valimispropagandat tegemas. Foto: erakogu

Võru linnas võitsid valimised ülekaalukalt, 43-protsendilise toetusega sotsid. See on väga suur erand, sest neid omavalitsusi pole Eestis just palju, kus sotsid oleksid võitnud, rääkimata nii suurest ülekaalust.

Sotsiaaldemokraatlikud põhimõtted nagu sallivus on enamasti populaarsemad suurtes linnades, aga Eesti suuremad linnad nagu Tallinn, Tartu, Pärnu ja Narva on ära jagatud Kesk- ja Reformierakonna vahel. Teistel sinna asja pole.

Sotside mängumaa on Eestis väiksemad linnad.

Valimistulemus näitab, et lisaks Võru linnale võitsid sotsid veel Viljandis, kus nad said 32 protsenti häältest. Lisaks võitsid sotsid Saaremaa vallas (Kuressaare linn), kus nad võtsid 27 protsenti ja Hiiumaa vallas (Kärdla linn), kus nad võtsid 26 protsenti häältest. Seega ainult neli omavalitsust, kus kõige suurema häältesaagi said sotsid. Aga ainult Võrus on sotsidel volikogus absoluutne enamus, mis tähendab, et ainult Võrus on neil võimalik moodustada valitsus. Mujal on keerulisem. Näiteks Viljandis on juba ära otsustatud, et vaatamata valimisvõidule sotse linna valitsema ei lasta ning linnavalitsuse moodustavad IRL ja Reformierakond. Viljandi linnapeaks on välja pakutud soomlane Harri Aaltonen.

Viimased uudised