Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Vaido Otsar

Täna neljapäeval, 17. novembril esietendub Võru Kandles MTÜ Müüdud Naer uus lastelavastus „Luukere Juhani juhtumised“, mis toob publiku ette südamliku loo maasikalõhnalisest lapsepõlvest, pehmest kampsunivillasest vanadusest ning päikselisest sõprusest.   

Lõbus lavalugu räägib luukere Juhanist, kes saadetakse kooli anatoomiaklassist Memme ja Taadu juurde metsatallu pensionile. Seal alles tõeline luukere-elu algab, sest vanavanemate lapselastel on talle palju toredaid ja naljakaid küsimusi – kuidas luukere vannis ja saunas käib ning miks on voodi alla turvamehi vaja jne.

Lavastus põhineb Vana-Võromaalt pärit lastekirjaniku Triinu Laane samanimelisel raamatul, mi silmus 2020. aastal. Teos oli nomineeritud Kultuurkapitali kirjanduspreemiale ning sai Tartu lastekirjanduse auhinna laureaadiks.

Kogu lavastuse trupi moodustavad Lõuna-Eesti taustaga teatritegijad. Lavastajaks on Tarmo Tagamets, kunstnikuks Epp Margna ning heliloojaks ja muusikaliseks kujundajaks Vootele Ruusmaa. Publiku ette astuvad Maive Käos, Agu Trolla ja Markus Truup.

Etendused toimuvad 17. novembril Võru Kandles, 18. novembril Lüllemäe Kultuurimajas ja 21. novembril Vastseliina Rahvamajas.

Vaata lisaks www.facebook.com/MuududNaer/

Viimased uudised