Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

saber knight

Taara sõjaväelinnakus algas laupäeval 4. juunini kestev rahvusvaheline juhtimisõppus Saber Knight, kus ligi sada 2. jalaväebrigaadi staabi kaitseväelast harjutab koostööd Läti, Leedu ja Taani brigaadide staapidega.

„Meie brigaad liitus Taani diviisi õppetsükliga selle aasta alguses. Õppuse Saber Knight üks eesmärk on ühtlustada osalevate üksuste staapide tööd ühistel operatsioonidel,” rääkis 2. jalaväebrigaadi ülem kolonel Eero Rebo.

Kokku võtab õppusest osa üle seitsmesaja kaitseväelase kuuest riigist, lisaks Taanile ja Balti riikidele osalevad õppusel Ameerika Ühendriikide ja Slovakkia kaitseväelased, teatas kaitseväe peastaap.

Tõrjutakse Botnia rünnakut

Saber Knight on osa Taani diviisi väljaõppetsüklist, kus harjutatakse sõjaliste operatsioonide planeerimist ja läbiviimist Balti riikides, et tõrjuda väljamõeldud riigi Botnia rünnak. Õppus on seotud Ameerika Ühendriikide Euroopa väejuhatuse õppusega Saber Strike, mille eesmärk on harjutada maa- ja õhuväeüksuste koostööd ja liitlasvägede vastuvõttu.

Taanlaste staabiõppustel on Eesti osalenud alates 2009. aastast, mil 1. jalaväebrigaad seoti väljaõppealaselt Taani diviisiga. Diviis kuulub NATO kirdekorpusesse, mis on muuhulgas valmis läbi viima NATO artikkel viiest tulenevaid kollektiivkaitseoperatsioone.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised