Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

piiririkkujad

Piirivalvurid tabasid laupäeva pärastlõunal Võrumaal piiriäärsel alal kuus ebaseaduslikult piiri ületanud iraaklast.

Tähelepanelik kohalik elanik märkas Vastseliina vallas piiriäärsel alal grupis liikunud inimesi ning andis neist häirekeskusele teada, vahendas PPA Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Kahtlust äratanud isikuid asusid otsima Piusa kordoni patrullid. Veidi peale vihje laekumist pidasid piirivalvurid Viitka külas kinni kokku kuus ebaseaduslikult ajutist kontrolljoont ületanud inimest kelle seas oli ka aastavanune laps. Vanim iraaklane on 44-aastane.

Isikute ja nende dokumentide kontrollimisel tuvastati, et tegu on Iraagi Vabariigi kodanikega. Tabatud kuueliikmelisse perre kuulusid isa, ema ja neli last.

Kuna piiriületajatel oli selja taga pikk teekond, kontrollisid meedikud kohe nende terviseseisundi üle. Väikelastega pere oli soojalt riides ning meedikute kinnitusel olid nad kõik hea tervise juures. Edasi viidi piiriületajad menetlustoiminguteks kordonisse.

Pere saadetakse Iraaki tagasi

Tartu halduskohtu esmaspäeval tehtud otsuse alusel paigutatakse kõik kuus isikut kuni päritoluriiki tagasisaatmiseni kinnipidamiskeskusesse. Ajutise kontrolljoone ebaseadusliku ületamise osas alustas politsei kriminaalmenetlust.

Piusa kordoni juht Valmar Hinno avaldas tunnustust kohalikule elanikule, kes kodukandis kahtlast liikumist märganuna sellest operatiivselt meile teada andis.

„On rõõm tõdeda, et meil on piiriäärsete elanikega juba pikki aastaid hea ja usalduslik kontakt, mistõttu jõuavad tähelepanekud kahtlastest sõidukitest ja inimestest kiiresti piirivalvuriteni. Seejuures teavitatakse mitte ainult piirijuhtumitest, vaid ka teistest turvalisusega seotud probleemidest,” ütles Hinno.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised