Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Elering tunnistas elektrivõrgu nõuetele vastavaks Graanul Investi gruppi kuuluva elektri ja soojuse koostootmisjaama Graanul Invest CHP Võrumaal Osulas.

Uue koostootmisjaama elektriline võimsus on 10 megavatti. Liitumisprotsess kestis täpselt aasta.

„Tegemist on esimese liitumisega, mis on algusest lõpuni menetletud Eleringi liitumiste kliendiportaali kaudu. Võrguga liitumine algusest kuni võrgueeskirja nõuetele vastavaks tunnistamiseni võttis aega 12 kuud. See on ajaliselt tulemus, mille poole tahame kõigi liitumiste menetlemisega püüelda,” ütles Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi.

Elering on välja töötanud lahendused, mille eesmärk on muuta uute elektrijaamade ülekandevõrguga liitumine senisest lihtsamaks, kiiremaks ja odavamaks.

„Tahame liitumisprotsessi lühendada standardseadmete reservi kasutamisega ligi kaks korda, seades eesmärgiks keskmise liitumise pikkuse toomise 18 kuuni. Selle eesmärgi saavutamist peaks toetama ka tulevikus tootmisseadmete nõuetekohasuse hindamise võimalus sertifitseerimise põhiselt. Samuti teeme ettepaneku taastuvenergia toetuse maksmise lahti sidumiseks võrgueeskirja nõuetekohasuse hindamisest,“ lisas Veskimägi.

Eleringil on praegu töös kümmekond elektrijaama liitumist. Eleringi võrguga on võimalik elektrijaamu liita pingeastmetel 110 ja 330 kilovolti.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised