Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kulupõleng Võõpsus. Foto: Lõuna päästekeskus

Ilusad ilmad meelitasid taas tule välja. Võrumaal põles eile mitmel pool kulu, lisaks süttis täna hommikul metsa alla hakkepuidu hunnik.

Kella 12.40 ajal süttis Setomaa vallas Võõpsu külas hooletust lõkkepõletamisest 0,3 hektarit kulu, mille elanik enamuses ise kustutas. Suure lõkkeaseme ümbrus oli aga kulust puhastamata ning lõkkease piiramata. Päästjad selgitasid  lõkkepõletamise ohutusnõudeid.

Kella 14.31 ajal põles Setomaa vallas Koidula külas veidi teeäärset kulu.

Pealelõunal märkasid piirivalvurid Koidula raudteeviadukti juures suitsu. Selgitati, et viaduktist mõnekümne meetri kaugusel põleb kulu. Et tule levik oli kiire, kutsuti välja päästjad. Tuletõrjujate saabumiseni kustutasid kulupõlengut omal jõul mitmed piirivalvurid, kinnisvarahoolduse töötajad ja piiripunkti ooteplatsilt appi tõtanud kolm veokijuhti. Sündmuskohale jõudnud päästjad tõdesid, et piirivalvurite ja teiste kiire reageerimine päästis piirkonna hullemast ning pritsumeestel polnud suuremat teha, kui veel viimased suitsukolded summutada. Päästjate kinnitusel põles kokku umbes 80 mala.

Täna, 18. aprilli hommikul kell 6.18 teatati, et Setomaa vallas Obinitsa külas on näha paksu musta suitsu. Päästjad selgitasid, et põleb hakkepuidu hunnik. Kutselised päästjad koos Meremäe ja Orava vabatahtlikega piirasid tule leviku metsa umbes tunni ajaga. Kustutustööd kestsid kella 10.34ni. Päästetöödel oli abiks tõstukiga metsaveoauto.

Lõuna päästekeskuse päästemeeskonnad patrullivad tuleval pühade perioodil ja kontrollivad ohutusnõuete täitmist lõkete põletamisel, et ära hoida kulu- ja metsapõlenguid. Hooletusest süttivate põlengute ennetamiseks peab iga lõkkepõletaja hoolsalt täitma tuleohutusnõudeid. Lõkkease tuleb ümbritseda mittesüttiva pinnase või kividega, lõket tuleb valvata ja hoida käepärast esmased kustutusvahendid, et tuli lõkkeasemelt välja ei leviks. Alla meetrise läbimõõduga lõke peab olema hoonetest ja põlevmaterjali hoiukohtadest vähemalt 8 meetri kaugusel, üle ühemeetrise läbimõõduga lõke 15 meetri kaugusel.

Kehtival tuleohtlikul ajal peab lõkkease olema metsast vähemalt 20 meetri kaugusel. Tuulise ilmaga lõket teha ei tohi. Lõuna päästekeskuse menetlusinspektorid on lühimenetluse korras viimastel nädalatel karistanud rahatrahviga viit ohutusnõuetest mittehoolivat lõkkepõletajat.

Viimased uudised