Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võrumaa omavalitsused alustasid märtsist tugiisiku teenuse ümberkorraldamist, et ühtlustada teenuse kvaliteeti, selle kättesaadavust ning suurendada teenuse mahtu.

„Möödunud aastal läbi viidud Võrumaa omavalitsuste sotsiaalteenuste olukorra analüüsist selgus, et tugiisiku teenuse arendamine on üks valdkonna olulisemaid prioriteete, sest käärid teenuse vajaduse ja kättesaadavuse vahel on suured,” rääkis Võrumaa omavalitsuste liidu juht Mailis Koger.

Tema sõnul on täiskasvanute tugiisiku teenuse kättesaadavus siiani olnud maakonnas ebaühtlane. Selle üks põhjuseid on muu hulgas olnud teenuse korraldamise keerukus ühe omavalitsuse piires. Probleeme on olnud nii igale abivajajale sobiva tugiisiku leidmisel, kui ka logistika korraldamisel.

Seetõttu koostati kõigi Võrumaa omavalitsuste osavõtul olukorra lahendamiseks kava, mis näeb ette teenuse korraldamise maakondlikku koondumist. Nõnda on võimalik suurendada teenuse mahtu ja seeläbi on lihtsam leida tõhusamaid teenuse korraldamise viise. Samuti aitab see koondada erialase pädevuse ja parandada teenuse kvaliteeti.

Võrumaa omavalitsuste plaan leidis toetust Euroopa sotsiaalfondist, projekti kogumaksumus on 443 000 eurot, mille abil viiakse kahe aasta jooksul teenus vähemalt 160 abivajajani.

Lõunaeestlane

Viimased uudised