Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

rajaleidja keskus

Võrumaa Rajaleidja keskuses on sel nädalal praktikal kolm karjäärispetsialistiks õppivat Mannheimi Ülikooli tudengit.

Võrumaal praktikal olevad Evelyn (20), Silas (26) ja Yannick (20) leiavad, et Eesti pole innovatiivne mitte ainult digitaalses maailmas, vaid mitme sammuga ees ka tugiteenuste arendamisel.

„Kui Saksamaal on karjäärikujundamine peamiselt tööturule suundunud täisealiste ja vanemate inimeste võimalus, siis Eestis tegeletakse lõimitud teenuste pakkumisega juba noorest east saati,” selgitas Yannick.

Toetudes eelmise aasta väga positiivsele õpetajate tagasisidele viivad ka sel aastal noored erinevates Võrumaa koolides läbi saksa keele tunde. Tundide raames tutvustavad praktikandid noorte õppimisvõimalusi ning sellega kaasnevat karjääriplaneerimise süsteemi oma kodumaal ning arutletakse noorte tööturule sisenemise ja töövõimaluste üle. Samuti tutvustatakse populaarseid erialasid Saksamaal, teatas Rajaleidja keskus.

Evelyn, Yannick ja Silas kohtuvad Võrumaa nädala raames ühisteks aruteludeks ja kogemuste vahetamiseks ka Töötukassa Võrumaa osakonna töötajatega. Samuti on planeeritud sõit Tartusse tutvumaks haridus- ja teadusministeeriumi noorteosakonna ja Tartu Ülikooli nõustamiskeskuse tööga.

Saksa tulevased noored karjäärispetsialistid viibivad Eestis praktikal Erasmus+ programmi Euroguidance projekti raames 2.-26. maini.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised