Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Neljapäeva, 25. aprilli õhtul kell 17.47 teatati, et Antsla vallas Urvaste külas on elumajas suits. Kohale saabunud päästjad leidsid ruumidest liikumispuudega 88aastase vanamemme, kes välja toodi ja tervise kontrollimiseks üle kiirabile anti.

Selgus, et köögis kõrbesid pannil kartulid. Ruumidest puudus kahjuks suitsuandur. Veel selgus, et häirekeskusesse helistas vanamemm ise, kuid ei osanud oma aadressi ütelda. Häirekeskus suutis memme asukoha õnneks siiski tuvastada, päästjad leidsid õige koha üles ning suurem õnnetus hoiti ära. Päästjad kirjutasid vanamemmele edaspidiseks tema kodu aadressi paberile.

Päästjad juhivad tähelepanu, et kriitilises olukorras võib hirmunud inimesel ununeda nii hädaabinumber kui koduaadress. See on kasulik endale enne üles kirjutada ja nähtavale kohale panna. Eriti palutakse seda nõuannet järgida eakatel inimestel või aidata neil seda teha lähedastel. Ka lapsevanematel tasub oma lastele kodu aadressi aeg ajalt meelde tuletada ja vajadusel õpetada neid abi kohale juhatama.

Viimased uudised