Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võrumaal Kääpa – Obinitsa – Võmmorski – Petseri maanteel (km 24-25, Obinitsa lähedal) on mõlemad sõidusuunad kinni. Liiklust reguleerib politsei, edastas transpordiamet.

Sel lõigul juhtus liiklusõnnetus, kui Volvo veok sõitis veel teadmata põhjusel teepiirdesse. Keegi viga ei saanud, küll aga on tee mõlemal suunal kinni. Teada on, et kahjustada on saanud ka veoki kütusepaak ning on kütuseleke. Päästjad tegelesid selle peatamise ja kõrvaldamisega. Politseinikud reguleerivad liiklust ning suunavad sõitjaid.

Puksiir püüab raskeveokit teele tagasi saada.

Sündmuskohal abiks olnud piirivalvurite sõnul oli veok kurvilisel teel liikudes püüdnud vastutulevat sõidukit märgates hoida võimalikult tee serva, ent küllalt äkilise manöövri tõttu hakkas veoki haagis vibama ning veok paiskus teele risti nii, et kabiin on kraavis ning haagis sõiduteel risti. Juht sai küll veidi põrutada, kuid meedikute abi ta siiski ei vajanud. Ta oli kaine ja omab juhtimisõigust. Tee avariipaigas oli kurviline ning lookleb mäest üles ja alla. Asfalt oli soolamärg, mida kattis kohati lumesopp. Ilm oli kuiv ning lund õnnetuse ajal ei sadanud.

Küll aga manitsevad Setomaa kurvilisi teid tundvad piirivalvurid juhte ettevaatlikkusele. Nad peegeldasid, et kui tee on ikka võõras, kurviline ning lookleb mäest üles ja alla, siis tuleks pigem hoog maha võtta ning vaikselt liikuda. Libedal ning talvisel teel tuleks vältida järske manöövreid ning möödasõite.

Viimased uudised