Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

kulupõleng

Võrumaa päästjatel tuli teisipäeval käia kustutamas ühtekokku nelja kulupõlengut, millest kolm olid alguse saanud hooletust lõkketulest.

Kell 15.04 teatati, et Lasva vallas Paidra külas on hooletusest lõkkepõletamisel süttinud 0,3 hektarit kulu ning põleng ohustas talumajapidamise sauna ja kuuri. Päästjad kustutasid tulekahju poole tunniga.

Kella 15.23 ajal süttis Võru vallas Räpo külas hooletust lõkkepõletamisest pool hektarit kulu, mille päästjad kustutasid.

Kella 17.59 ajal süttis Varstu vallas Krabi külas hooletust lõkkepõletamisest hektari ulatuses kulu. Tuleohutusnõudeid eiravalt lõkkeid põletanud inimeste andmed edastati järelevalveinspektoritele.

Kella 18.35 ajal põles Vastseliina vallas Illi külas veerand hektari ulatuses kulu ja põleng ohustas mitmeid hooneid. Selgus, et maaomanik oli kulu ise süüdanud. Kulupõletamise keelu eiraja andmed fikseeriti ja edastati keskkonnainspektsioonile, teatas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja.

Päästeamet hoiatab, et lõkete põletamisel tuleb tagada, et tuli ümbrusele ei leviks. Tuulise ilmaga on lõkkepõletamine keelatud. Lõuna päästekeskuse inspektorid võtavad vastutusele kõik lõkkepõletajad, kelle lõketest süttib kulu. Ühtlasi kontrollivad nii päästjad kui inspektorid igapäeva tööülesannete täitmise käigus nende teele jäävate lõkkepõletajate ohutusnõuete täitmist.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised