Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Laupäeval, 21. jaanuaril kell 18.40 anti Parksepa alevikust Männi teel asuvast kortermajast teada, et naaber kopsib vastu radikat ning on tõenäoliselt hädas.

Päästjad eemaldasid ukse luku südamiku, seisenesid korterisse, mille vannitoast leidsid vanema naise. Naine aidati vannist välja, viidi elutuppa ning anti üle kiirabi hoole alla. Kohale saabus ka naise tütar, kelle ülesandeks jäi lukusüdamiku korda tegemine.

Täiendus:

Lõunaeestslasele saabus hiljem teave, et hätta sattunud naise tütar asus sellel hetkel laevas ja ta üritas saada ühendust oma lastega, aga kuna merel puudus levi, siis ei olnud see võimalik. Saadi kätte naaber, aga selleks ajaks olid päästjad juba appi jõudnud. Teade jõudis tütreni läbi Türgis asuva tuttava. Päästjatele ja naabrile aga avaldatakse tänu.

***

Päästjad käivad sageli väljakutsetel, kus vanemad üksi elavad inimesed on kodus kukkudes viga saanud ning ei suuda enam ise püsti saada ega liikuda. Halvemal juhul ootab kannatanu abi tunde, enne kui keegi naabritest või möödujatest appihüüdeid kuuleb või mõni lähedane hädasolijast teada saab. Eakate ja liikumisraskustega inimeste kodud on kasulik tõsiste tagajärgedega kukkumiste ennetamiseks kohandada.

Et kukkumise järel saaks kiirelt abi ja ei satuks ohtu elu:

  • Lepi lähedase või naabriga kokku igapäevased regulaarsed suhtlusviisid..
  • Hoia pidevalt häirenuppu või telefoni enda juures (küljes).
  • Vajadusel varusta kodu häiret saatva liikumisanduriga.

Viimased uudised