Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tänasel MTÜ Võrumaa Turismiliidu aastakoosolekul valiti UMA TEGU 2017 auhinna võitjaks Võru lastefestival ja UMA TEGIJA auhinna pälvis Võrumaa turismikoordinaator.

UMA TEGIJA ja UMA TEGU auhinnad antakse välja igal aastal. UMA TEGIJA valitakse liidu liikmete seast, UMA TEGU antakse aga Võrumaal turismi soodustanud teole või ettevõttele.

„Mul on hea meel, et UMA TEGU 2017 auhinna võitis suure häälteenamusega Võru Lastefestival,” ütles MTÜ juhatuse esimees Alar Hõim. „Võrumaa on tore kant, kuhu tulla koos perega. Uus festival Võru linnas annab veel ühe kaaluka argumendi, miks just meie piirkonna  kasuks peaks puhkust planeerides otsustama.”

UMA TEGIJA 2017 läks sel korral Võrumaa turismikoordinaatorile. Seda ametit peab alates 2016. aasta suvest Kadri Moppel. Turismiliit on aastaid võidelnud ja vaeva näinud, et antud ametikoht uuesti maakonda tekiks. Statistikaameti andmetel on viimase aasta jooksul Võru maakonnas ööbimiste arv  kasvanud 12 protsenti. See näitab, et turism selles piirkonnas on jätkusuutlik ning seda sektorit on vaja arendada koostöös omavalitsuste ja ettevõtjatega.

Lisaks auhindade andmisele anti koosolekul ülevaade 2017. aastal toimunud tegevustest ning tutvustati järgmiste aastate jooksul planeeritud tegevusi. Arutati Aasia sihtturu töörühma moodustamise vajadust ja päevakorda kerkis droonide lennuvälja rajamise idee. Ühisteks murekohtadeks leiti olevat turismiobjektide kehv viidatus, koduköögist suuremaks ettevõtjaks kasvamist takistav seadusandlus ning piirkonnas olevate matkaradade kehv olukord ning märgistus.

MTÜ Võrumaa Turismiliit ootab uusi aktiivseid liikmeid endaga ühinema, et koos turismisektori elavdada ning piirkonnas pakutavaid võimalusi turundada.

Viimased uudised