Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võrumaal eile õhtul juhtunud traagilise, 37-aastase autojuhi hukkumisega lõppenud õnnetuse põhjustas tõenäoliselt ülilibe tee.

Isegi täna keskpäeval oli õnnetuspaigal väga libe, nii et oli raskusi jalgsi liikumisel, rääkimata autoga sõidust.

Samas kohas on ligi 10-meetrine järsak, mis jääb puude varju, aga kust auto alla veeres. Tee ääres on küll piire, aga seda pole paigaldatud kogu järsaku ulatuses. Auto oli sõitnud kohast, kus piire lõppeb puude vahelt läbi ja veerenud järsakust alla.

Tõenäoliselt oli juht pärast auto allaveeremist veel elus, aga kuivõrd auto veeres katuse peale jõkke, siis uppus inimene seal ära. Pea alaspidi ja pinge all on juba turvavöö avamine raskendatud, rääkimata vee sees autost väljaronimisest. Seetõttu on keelatud jääteel sõites kinnitada turvavöid, et vette kukkudes kiiresti autost välja saaks.

Õnnetuspaigale, mis asub Karisöödilt kilomeetri jagu Mõniste poole olid täna toodud lilled ja küünlad.

Auto hakkas teadaolevalt liikuma Karisöödilt ja eesmärk oli tõenäoliselt poodi jõuda. Lähedal poodi ei ole, lähim pood on Mõnistes ligi 10 km kaugusel, aga see pannakse nädalavahetusel kinni kell 18. Ainus võimalus oli minna ligi 15 km kaugusele Apesse, kus pood on lahti kella 22-ni. Sinna autojuht ilmselt eile õhtul kella 21.17 ajal kiirustaski, kui õnnetus juhtus.

Auto kraavi libisemisele aitas kindlasti kaasa Mazda 626 abs-pidur, mis takistab kruusateel pidurdamist. Nimelt ei lase abs-pidur ratastel blokeeruda, aga kruusal lähevad rattad paratamatult järsult pidurdades kohe blokki. Kuivõrd kruusal ja naastrehvidega tugevat haaret ei tekigi, siis pole autot võimalik piduriga järsult peatada.

Galeriid ja videot vaata allpool.

Viimased uudised