Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võrumaa suur puidutööstus AS Barrus koondab töötajaid, et praeguses keerulises turuolukorras ellu jääda.

Kolleegid, Barrus on viimastel aastatel kasvanud kiiresti ning teinud julgeid investeerimisotsuseid. Oleme suurendanud käivet umbes 80 protsendi võrra ning töötajate arv on kasvanud viimase 24 kuuga umbes saja inimese võrra, kirjutab ettevõtte tegevjuht Martti Kork töötajatele edastatud teates.

Küll aga on ettevõtte müügiprognoos 2023. aasta esimeseks poolaastaks ligi 25 protsenti väiksem kui tänane võimekus ja müügihindade prognoos on ligi 20 protsenti madalam kui aasta varem.

Sellega seoses on tänaseks kujunenud olukord, kus langeva nõudluse, aga eelkõige väga kõrgete toormehindade tõttu Eesti turul on ettevõte sunnitud konkurentsivõime mingisugusekski hoidmiseks
enda tööd ümber korraldama.

Umberkorraldused puudutavad ettevõttes kõiki üksuseid: kontorit, komponenditootmist, saeveskit, tehnikat ning sellega seoses saavad koondamisteate 47 inimest.

Koondatutele korraldatakse koos Töötukassaga infopäev.

Lisaks eelmainitule teavitatakse lähipäevil ka juhtimisstrukuuri muudatustest, mis ei kätke endas täiendavaid töökohtade vähenemisi.

Barruse juhtkonnal on väga kaju kujunenud olukorra pärast, kuid same kinnitada, et tegemist on väga läbikaalutud otsustega ning nähtavas tulevikus me täiendavaks tööülesannete ümberkorralduseks vajadust ei näe, märkis Martti Kork.

Viimased uudised