Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Mark Kostõgov. Foto: Erametsaliit

Üle-eestilisel metsamajandajate konkursil selgitatakse peagi välja selle aasta parim metsamajandaja. Ihaldatud tiitlile kandideerib ka Võrumaa metsaomanik Mark Kostõgov. Võitja kuulutab välja keskkonnaminister Tõnis Mölder 21. augustil Pärnus toimuval kogu pere metsapäeval.

Parima metsamajandaja konkursi ja traditsioonilise metsapäeva eesmärk on tutvustada laiemale avalikkusele metsandust ning selle eriilmelisust läbi erinevate metsaomanike. Kui konkurss toob kokku metsaomanikud, siis metsapäev on tasuta kogupereüritus, kus tegevusi nii lastele kui ka täiskasvanutele.

Metsamajandajate konkurssi koos kogu pere metsapäevaga korraldavad Eesti Erametsaliit ja Erametsakeskus. Eesti Erametsaliidu juhatuse esimehe Ando Eelmaa sõnul on tegu pikaajalise traditsiooniga – parimat metsamajandajat selgitatakse välja juba 28. aastat.

Eelmaa kinnitab, et Eesti erametsad on heades kätes. „Eestis on ligi 100 000 metsaomanikku, kellel kõigil on metsa hoidmiseks ja majandamiseks oma nägemus ja kes seeläbi soodustavad metsade mitmekesisust. Seejuures on rõõm näha, et metsaomanikud teevad aina rohkem teadmispõhiseid otsuseid, harivad ennast koolitustel ja otsivad vajadusel nõuandeid kohalike metsaühistute asjatundjatelt. Selle heaks näiteks on metsamajandajate konkursil osalejad, kelle puhul on näha, et metsaotsused on kaalutletud ning need tehakse tulevikule ja järgmistele põlvkondadele mõeldes.”

Võrumaa nominent: Mark Kostõgov

Konkursile kandideeriv Võrumaa metsaomanik Mark Kostõgov majandab Võrumaal Saatse kordoni kõrval oma vanematele kuuluvaid metsi. Kokku on vanemad tema kätte usaldanud 17 hektarit kodutalu metsa.

Metsatööde vastu oli Markil huvi juba poisikesena ning metsa ja puiduga on seotud ka tema haridustee – Luua Metsanduskoolis on läbitud nii forwarderi juhi kui metsanduse spetsialisti kursused. Kodusest Pärna talu metsast kujunes seega õpingute ajal hea praktikabaas, kus sai harjutada erinevate saagide käsitlemist kui ka istutustöid.

Marki eesmärgiks on kujundada segametsad, mis erinevatele kahjustajate ja ka kliimamuutuste suhtes oleksid võimalikult vastupidavad. Laiemas plaanis on aga tema sõnul soov jätta tulevastele põlvedele terved ja ilusad, mitmekesised metsad.

Parima metsamajandaja selgitab välja neljaliikmeline ekspertidest koosnev komisjon, kelle ülesandeks on tutvuda osalejate metsadega ning metsamajandamise võtetega. Seejuures võtavad hindajad arvesse ka metsaomaniku panust maaelu arengusse, traditsioonide hoidmist ja muid tegevusi.

Parim metsamajandaja kuulutatakse välja 21. augustil Pärnus toimuval meeleolukal metsapäeval, kus leidub huvitavaid tegevusi kogu perele: külastajaid ootab lõbus meelelahutusprogramm ja võimalus saada uusi metsaalaseid teadmisi ekspertidelt. Esinevad vokaalansambel Greip ja Curly Strings. Samal päeval on võimalik osaleda ka ekskursioonil 2020. aasta parima metsamajandaja Mihkel Jürissoni metsas Mädara külas.

Metsapäev toimub vabas õhus, piiramata alal. Korraldajad järgivad hoolikalt Terviseameti nõuandeid ohutuks ürituse läbiviimiseks ja julgustavad külastajaid kasutama käte desinfitseerimisvõimalusi. Haigustunnustega inimestel palutakse jääda koju.

2021. aasta metsamajandaja tiitli kandidaadid:

Reena Ailt-Tamm Pärnumaa
Magnar Alev, Mapomets OÜ Valgamaa
Rain ja Ralf Elfenbein Raplamaa
Meelis Haljaste Valgamaa
Anti Kalle Hiiumaa
Mark Kostõgov Võrumaa
Kalev Krautmann Lääne-Virumaa
Andrus Lasn Pärnumaa
Gunnar Lepasaar Ida-Virumaa
Olev Lillemets Pärnumaa
Kätriin-Margeri ja Maire Laanemets Raplamaa
Olev Matt, Ökoteh OÜ Tartu-, Põlva- ja Valgamaa
Ülari Metsaveer Pärnu-, Lääne-, Harju- ja Lääne-Virumaa
Ilmar Saabas Pärnumaa
Alar Urbas Lääne-Virumaa

 

Viimased uudised