Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

triinu laan

Eesti lastekirjanduse keskus andis tänavuse Aasta Rosina auhinna Triinu Laane kirjutatud ja Anne Pikkovi illustreeritud raamatu „Vana katkine kass” eest.

„Tunnustuse saamine tuli mulle suure üllatusena, sest Eestis ilmub palju häid lasteraamatuid ja on mitmeid viljakaid kirjanikke, kelle igal raamatul on küljes kvaliteedimärk,” ütles auhinna saanud Triinu Laan.

„Kuid tundub, et minu raamatu sõnum vananemisest, teispoolsusse lahkumisest ning lootusest kadunutega taas kohtuda on piisavalt omanäoline, et Eesti kirevas lasteraamatuilmas silma torgata,” lisas ta.

Lasteraamat „Vana katkine kass” räägib loo sellest, mis saab kassidest ja inimestest siis, kui nad vanaks saavad ja katki lähevad. Raamat on kakskeelne, kirjutatud eesti ja võru keeles.

„Auhinna saanud raamat käsitleb meie lastekirjanduses harvaesinevaid teemasid: elukaar ja vanadus ning elust lahkumine ja lein. Seda on keeruline teha ja eriti lapsele arusaadavas keeles ning pildis,” ütles Eesti lastekirjanduse keskuse direktor Triin Soone.

„Triinu Laane „Vana katkine kass” teeb seda aga väga arusaadavas ja empaatilises võtmes. See südamlik lugu annab meile mõista, et vanadus ei ole mingi õnnetus, vaid elu loomulik osa ning elust kulunud kehas on ikka alles rõõmus hing ja palju tarkust.”

Auhinna võitjaid tunnustati Eesti Lastekirjanduse Keskuse tänupeol kilo rosinate, rahalise preemia ja tänukirjaga.

Aasta Rosina auhinda antakse välja alates 2004. aastast eelnenud aasta jooksul ilmunud erilisele ja silmapaistvale eesti lasteraamatule, hinnates kas raamatut tervikuna või ainult kirjaniku- või kunstnikutööd.

Lõunaeestlane

Viimased uudised