Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kolmapäev, 21. veebruar 2018 oli tähtis päev Vastseliina lasteaia jaoks – lisaks Eesti 100. aastapäeva tähistamisele võeti vastu kingitus Võrumaa jalatsitootjalt OmaKing, mille juubelisusside müügist toetatakse laste tantsurõõmu.

Ligi saja-aastase ajalooga Võrumaa pere-ettevõte OmaKing otsustas Eesti 100. juubeliks valmistada erikollektsiooni lambavillasest vildist susse, millega ühtlasi meenutatakse ettevõtte pikka jalatsivalmistamise traditsiooni. OmaKing tõi eelmise aasta lõpus turule uue EV100 sussikollektsiooni, mille iga müüdud sussipaari pealt läheb üks euro „Võrumaa laste pastelde fondi”. Pastelde fondi toel on endale juba uued pastlad saanud Tilsi lasteaed Muumiorg ja järgmisena kogutakse EV100 sussikollektsiooni müügiga raha Saverna ja Orava lasteaia pastelde jaoks.

Järgmise, 2019. aasta laulu- ja tantsupeoks valmistub ka OmaKing, mille valikus on nüüd lisaks täiskasvanute pasteldele ka laste pastlad.

OmaKing on tuntud kui sussitootja. Põhitooteid – võimlemise susse valmib aastas ligi 100 000 paari, need moodustavad poole ettevõtte toodangust ja neid müüakse nii kodu- kui välismaale. Nüüd on ettevõte loonud laste pastelde fondi, kuhu läheb 1 euro iga müüdud sussipaari pealt. Idee selleks tuli Tilsi lasteaialt Muumiorg ning esimesed pastlad läksidki Tilsi lastele. Järgmisena koguti EV100 sussikollektsiooni müügi pealt raha Võrumaa Vastseliina lasteaia jaoks.

Järgmisena saavad omale pastlad Orava lasteaia lapsed ja järjekorras ootab Saverna, ütles OmaKinga juhataja Liis Tillmann. Ta lisas, et tegeles ise lapsena rahvatantsuga ja mõistab seetõttu hästi laste vajadusi.

Muide, jalatsitootja OmaKing on alguse saanud just Vastseliinast, kus praeguse lasteaia vastas asuvas majas alustas Liis Tillmanni vanavanavanaisa Peeter Juhkam kingsepana jalatsite valmistamist.

Nahast pastlad valmivad OmaKingas käsitööna ja neid tehakse aastas ligi 1000 paari.

OmaKinga EV100 juubelisussid, mille müügist läheb raha laste pastlafondi on saadaval Tallinna ja Tartu Kaubamajas, ABC Kinga kauplustes ning e-poes www.omaking.ee. Juubelisusse müüakse kuni 2019. aasta lõpuni.

Videot Eesti 100. sünnipäeva tähistamisest Vastseliina lasteaias vaata allpool!

Viimased uudised