Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

ettevõtjad

Võrumaa ettevõtjad olid neljapäeval kutsutud Võru Kandles toimunud ettevõtluskonverentsile „Tii ummamuudu”, et mõelda kaasa, kuidas muuta kohalik ettevõtluskeskkond ligitõmbavamaks.

Avaettekande pidanud visionäär Ott Pärna sõnul on Eesti majandusele tuul vastu puhumas, sest kümne aasta jooksul jääb tööturul 100 000 inimest vähemaks, majandus kasvab väga visalt ning Euroopa Liidu toetused on kadumas.

Nii Eesti kui Võrumaa perifeerset asukohta silmas pidades tuleks Pärna hinnangul panna rõhku e-teenuste arendamisele, kus asukoht loeb vähe või sugugi mitte. Hea näitena tõstis ta esile Eesti pakutavat e-residentsust.

Swedbanki Lõuna-Eesti regiooni direktor Margus Masing andis Kagu-Eesti majanduslikule olukorrale hindeks tugeva nelja, tuues välja piirkonnas üha kindlamalt kanda maha saavad väikefirmad ning naiste suureneva osalemise ettevõtluses.

Mõne kuu pärast ametist lahkuv maksu- ja tolliameti peadirektor Marek Helm andis ettevõtjaile lootust, et maksuaruandlus muutub tulevikus üha väiksemaks ning lihtsamaks. Samas piirkondlike maksuerisuste loomise kasulikkusse Helm ei usu.

Vaata pilte konverentsi esimesest poolest ning järgnevat videolugu koos intervjuudega.

Arved Breidaks

Viimased uudised