Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võrumaal asuva Nopri talu peremees, Isaamaa liige Tiit Niilo ütles, et praeguse valitsuse üks väärtus on see, et nad on ühiskonda raputanud ja toonud lauale teemasid, millest varem pole tahetud või juletud rääkida.

Niilo ütles, et tema praegust valitsust ei kritiseeriks isegi pärast 100 päeva. EKRE teravat retoorikat kommenteerides ütles ta, et kui teha kõike nii nagu enne, siis ei muutu midagi, vahendab Postimees.

Niilo väitel on rahvas aktiviseerunud ja räägib riigi asjades rohkem kaasa, seda nii poe taga, kohvilaua taga kui aias grillides.

Niilo peab oluliseks, et räägitakse ka tabuteemadest nagu immigratsioon, millest varem kriitilises võtmes ei räägitud, aga mis on rahva hingel. Samuti ütles Niilo, et demokraatia puhul on oluline, et võimu saaks maitsta erinevad seltskonnad – see tagab poliitikas konkurentsi, mis on sama oluline nagu konkurents ettevõtluses.

Niilo ütles, et see jutt, et Eesti maine on kahjustada saanud, talle ei meeldi – see on tühipaljas pinnavirvendus ja emotsioon. „Tänast Eestit ei anna 100 päevaga tuksi keerata. Nii kaugel oleme oma demokraatiaga igal juhul,” ütles Niilo.

Niilole meeldib kiirus, millega uus valitsus otsuseid teeb, näiteks alkoholi aktsiisi langetamise osas. Samas ei oska Niilo öelda, kas see otsus midagi parandab. Niilo ütles, et maapiirkondade heaks pole valitsus veel midagi teinud, aga valitsuse üldine suhtumine ja retoorika on lootustandev. Reformierakonna valitsemise ajal ei räägitud maapiirkondade järgiaitamisest kunagi nii palju.

Kommentaarid

Viimased uudised