Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

SA Võrumaa Arenduskeskuse nõukogu valis 1. märtsil toimunud koosolekul sihtasutuse nõukogu esimeheks Võru linnavolikogu esimehe Ülo Tuliku.

Nõukogu esimehe Ülo Tuliku sõnul on tema esimeseks ülesandeks omavalitsuste esindajate ettepanekute kogumine arenduskeskuse tegevuskavasse, et see siis juba märtsi lõpul või aprilli algul nõukogus kinnitatud saaks.

„Väga hea on see, et maakonna arendustegevused on nüüd koondatud ühte organisatsiooni, on üks suund,” kirjeldab Ülo Tulik arenduskeskuse rolli ja ülesandeid. „Tegemist on omavalitsuste loodud organisatsiooniga ja kõik sõltub sellest, et kuidas leitakse omavahel ühine keel, aga esmaste kohtumiste põhjal on lootust, et koostöö sujub. Arenduskeskuse peamiseks ülesandeks on piirkonna turundamine, maakondlik väliskoostöö, maakondlik kultuurikorraldus, et säiliksid meie traditsioonid ja traditsioonilised üritused nagu laulu- ja tantsupidu. Maavalitsuselt saadud ülesandena jätkab arenduskeskus nüüd Vene viisade kompenseerimist.“

SA Võrumaa Arenduskeskus on kõigi Võrumaa omavalitsuste poolt 17. augustil 2017 asutatud koostöö-ja arendusorganisatsioon. Arenduskeskuse loomist ajendas riigi- ja haldusreform, millega suunatati seni maavalitsuse poolt täidetavad maakonna arendus-, rahvatervise, turvalisuse, kultuurivaldkonna ja Vene Föderatsiooni viisade kompenseerimise ning soodusviisade väljaandmisega seotud ülesanded omavalitsustele ühiseks täitmiseks.

SA Võrumaa Arenduskeskuse nõukogu liikmed on lisaks Ülo Tulikule veel Antsla vallavanem Avo Kirsbaum, Rõuge vallavanem Mailis Koger, nõukogu liige, Setomaa vallavanem Raul Kudre, Võru vallavanem Kalmer Puusepp ja Võru vallavolikogu liige Riina Sabalisk.

Viimased uudised