Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

tagalapataljonile

Võrus Vabaduse väljakul teisipäeva lõunatunnil peetud tseremoonial annetas Võru maavalitsus 2. jalaväebrigaadi tagalapataljonile lipu.

Võrus asuv tagalapataljon on Eesti kaitseväe noorim üksus, mis asutati 2014. aastal. Teisipäeval õnnistatud väeosa lipp on loodud tänavu ega põhine ajaloolisel sümboolikal. Selle musta ja punasega neljastatud välja keskel on tagalapataljoni sümbol – kaks ristatud hõbedast mõõka põimituna hõbedase pandlaga.

„Lipu all teenitakse, lipu all minnakse vajaduse korral lahingusse ning lippu kaitstakse,” ütles lipu õnnistamisel kaitseväe juhataja asetäitja, brigaadikindral Indrek Sirel.

Tagalapataljoni lipu vardasse lõid naela brigaadikindral Indrek Sirel, Võru maavalitsuse esindaja Britt Vahter, 2. jalaväebrigaadi ülem kolonel Eero Rebo, tagalapataljoni ülem major Tarmo Tameri ja teised väeosa esindajad.

Tseremoonial osalesid 2. jalaväebrigaadi ja Kuperjanovi jalaväepataljoni liputoimkonnad ning tagalapataljoni isikkoosseis.

Tagalapataljoni põhiülesanne on väljaõpe ja tagalatoetus ning reservüksuste formeerimise ettevalmistamine ja läbiviimine.

Vaata videolugu tseremooniast.

Arved Breidaks

Viimased uudised