Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võrumaa aasta kaitseliitlane Ain Pajo. Foto: Aivar Kroonmäe

Võrumaa malev tähistas Kaitseliidu 99. aastapäeva traditsioonilise pühaliku vandetõotuse andmise ja aasta kaitseliitlase väljakuulutamisega. Aasta kaitseliitlase tiitli pälvis Ain Pajo.

Seekord tähistas Võrumaa malev Kaitseliidu aastapäeva Antsla kesklinnas vallahoone ees. Sel päeval saavad Kaitseliidu pühalikku vannet anda need, kes äsja malevaga liitunud. Seekord oli rivis tõrvikutega 20 uut malevlast. Vande eeslugejaks oli kapten Arvo Kaljapulk, kes liitus sel aastal malevaga ja töötab malevas väljaõppe ülemana. Vanne loetakse ühiselt ette ning seejärel tuleb igal ühel tulla oma uue allüksuse ülema juurde ja käsi mõõgal vanduda ning lõpuks ka vannet allkirjaga kinnitada. Mälestati aasta jooksul meie keskelt lahkunuid ning kõne uutele maleva liikmetele pidas maleva pealik major Urmas Vahter.

Kaitseliidu Võrumaa maleva vande andmine Antslas. Foto: Aivar Kroonmäe

Üritus jätkus Veski külalistemaja pubis. Major Urmas Vahter tunnustas tublimaid. Medalid, hinnalised kingitused ja Kaitseliidu sümboolikaga meened leidsid tee väärikate ja tublide malevlasteni.

Seejärel jõudis järg kõige suurema tunnustuse välja kuulutamiseni. Aasta kaitseliitlast valitakse Võrumaa malevas juba 2000. aastast. Selleks, et saada valituks, peab tegema rohkem kui käima aktiivselt õppustel. Maleva juhatuse ühehäälse otsuse kuulutas välja maleva pealik ja aasta kaitseliitlane on Ain Pajo.

Malevas ei pea seletama, kellega tegu, kõik teavad, kui tubli ja aktiivne ta on. Abivalmidusest ja rõõmsameelsusest tal puudus pole. Maleva aasta kaitseliitlane kandideerib nüüd üle-Eestilises Kaitseliidu konkurentsis kogu organisatsiooni aasta kaitseliitlaseks ja võimalus saada ka seal valituks pole väike.

Viimased uudised