Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

looduskaitseala

​Kuigi Võrumaa vallad tegid ettepaneku riigi ühe tulusaima rahaallika Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) kolimiseks Võru maakonda, siis ettepanekule vastati eitavalt, sest keskus alles kolis.

RMK juhatuse esimees Aigar Kallas leidis, et kolida oleks tore, aga eelmisel aastal juba RMK kolis Lääne-Virumaale ja igal aastal ei taheta uut kolimist ette võtta, vahendab Postimees.

Enne seda olid Võrumaa omavalitsused teinud ettepaneku kolida RMK Võrumaale, kuna Eesti regionaalarengu strateegia 2014-2020 nimetab Võru maakonna võimaliku spetsialiseerumise ja eelisarendatava kasvuvaldkonnana metsandust ja puidutöötlemist. Võru maakonna arengustrateegia 2035+ rõhutab majandusvaldkonna tegevussuundadena nelja spetsiifilist suunda: toidutootmine, puidutöötlemine ja mööblitootmine, turism ning kaitseväe majanduslik mõju.

Lisaks RMK kolimisele Kagu-Eestisse taotlevad Võrumaa omavalitsused ka  keskkonnaameti looduskaitseosakonna ja metsaosakonna ning SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ületoomist Võrumaale.

Kommentaarid

Viimased uudised