Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Nii nagu Lõunaeestlane juba mõni aeg tagasi kirjutas, sai AS Võru Vesi juhiks senine Haanja vallavanem Juri Gotmans.

Gotmansi valis Võru- ja Põlvamaa vee-ettevõtte juhiks 19. detsembril kogunenud AS Võru Vesi nõukogu oma koosolekul. Juri Gotmansi volitused juhatuse liikmena algavad tänasest, 27. detsembrist 2017. aastal.

Juri Gotmans on pikki aastaid juhtinud Haanja valda ning on olnud mitme arendusorganisatsiooni juhatuse või nõukogu liige. Nõukogu pidas tähtsaks uue juhi valikul juhtimise ja läbirääkimiste oskust ning avaliku sektori töökogemust, arvestades ettevõtte arengusuundi ja laienemise plaane.

Juhatuse liikme Juri Gotmansi sõnul on tema esmaseks tööülesandeks 2018. aasta eelarve projekti koostamine ja alustatud ELi struktuurfondide ja KIK projektide edasiviimine. Järgnevate aastate oluliseks väljakutseks on ettevõtte konkurentsivõime kasvatamine arendus- ja toetusprojektide elluviimiseks ja teenuste osutamise geograafia laiendamine.

AS Võru Vesi aktsionärideks on Võru linn, Antsla vald, Kanepi vald ja Võru vald. Ettevõte osutab teenust viies omavalitsuses.

AS Võru Vesi senine juht oli joobes juhtimisega vahele jäänud, aga selle eest tänu tutvustele ainult noomituse saanud keskerakondlasest Võru linnavolikogu liige Jüri Miks.

Teadaolevalt tahtis pika omavalitsuse juhtimise kogemusega Gotmans saada Võru abilinnapeaks, aga linnapea Anti Allas nägi sellel kohal enda kõrval hoopis Austraalia kodakondsusega maailmarändurit Toomas Sarapuud. Gotmansile pakuti südame rahustuseks AS Võru Vesi juhi kohta.

Viimased uudised