Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lõunaeestlase pilt.

AS Võru Vesi, mis on tegev terves Võru maakonnas, kavandab hüppelist hinnatõusu. Konkurentsiametile edastatud taotluses on ette nähtud 35-protsendiline hinnatõus.

See tähendab, et olukorras, kus inimesi utsitatakse koroona tõttu rohkem käsi pesema, kerkib selleks vajamineva vee hind tervelt kolmandiku võrra.

Konkurentsiametile esitatud taotluse kohaselt on uus vee hind ilma käibemaksuta 1,32 eurot kuupmeetri eest, koos käibemaksuga 1,58 eurot kuupmeetri eest. Võrdluseks, praegu on vee hind Võru linnas ilma käibemaksuta 0,98 eurot ja käibemaksuga 1,18 eurot kuupmeetri eest.

Reovee hind kerkib senise 1,85 euro pealt koos käibemaksuga 2,52 euro peale kuupmeetri eest. Reovee puhul on hinnatõus koguni 36 protsenti.

Taotluse kohaselt ühtlustatakse vee hind kõigis Võru Vee teeninduspiirkondades, mida on üle Võrumaa, lisaks veel Põlvamaal Kanepi vallas.

Lisaks kehtestatakse hinnad eri teenuste eest nagu arvesti plommimine – 26,78 eurot kord ilma käibemaksuta. Samapalju hakkab maksma vee sulgemine ja avamine.

Pole teada, kas hinnatõus läbi läheb. Viimati lootis Võru Vesi tõsta hüppeliselt hinda pärast võimuvahetust linnas 2015. aastal, aga siis sõdis sellele Võru volikogus aktiivselt vastu linnavolinik Tarmo Piirmann (Isamaa). Pärast seda oli väiksem tõus 2017. aastal. Näis, kuidas seekord läheb.

Siin on Võru vee-ettevõtte poolt konkurentsiametile esitatud hinnad:

Allikas: Konkurentsiamet

Viimased uudised