Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru vallavolikogu lige Ain Lõiv rääkis, et ei läinud koos teiste volikogu liikmetega Brüsselisse kaasa, sest peab seda liigseks kulutamiseks olukorras, kus inimeste elu on läinud pärast haldusreformi halvemaks.

Lõiv ütles, et reis on liiga kulukas, kui arvestada, et tööd tehti ainult tund aega. Samas on laste huviringide tasustamine läinud endistele Lasva valla elanikele halvemaks kui see oli eelmisel aastal.

Varem oli Lasva vallas lastevanematele hüvitis 40 eurot kahe huviringi eest. Praegu on hüvitis 30 eurot. Summat vähendati, kuna mujale kulutatakse palju rohkem.

Lõiv ütles, et huviringi hüvitist vähendati, kuna selleks ei jätkunud raha. Lõiv lisas, et elu on läinud halvemaks, kuigi valdade liitumislepingus oli kirjas, et elu ei saa halvemaks minna. Lõivu väitel on see näotu lastevanemate suhtes.

Teine põhjus, miks Lõiv Brüsselisse kaasa ei sõitnud on tema väitel asjaolu, et see oleks tähendanud, et ta oleks töölt ära olnud neli päeva. Esmaspäeva õhtul oli start ja öösel vastu reedet jõutakse alles tagasi. Teisipäev, kolmapäev, neljapäev täis päevad pluss ööd juurde.

Lõiv ütles reisi kohta Brüsselisse, et volikogu töö jaoks see vajalik ei olnud. Koosoleku oleks saanud korraldada Võru vallamajas ning lisaks oleks saanud kutsuda eksperdid aru andma. Oleks olnud palju täpsem juriidiliselt, oleks saanud faktilised asjaolud välja tuua. Oleks saanud Danpoweri asjas välja tuua, mis toimus tegelikult.

Väljasõidu istungi oleks saanud korraldada mõnes kohas Võru vallas. Brüsseli sõidu peale kulutatud raha oleks saanud kasutada palju otstarbekamalt. Valla juhtide palgad on Lõivu sõnul kõvasti tõusnud võrreldes varasemaga, aga lastevanemate jaoks on elu kehvemaks läinud.

Viimased uudised