Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna asetati Võrus EV100 ja Eesti Arhitektide Liidu algatuse „Hea avalik ruum“ raames renoveeritavale linna keskväljakule nurgakivi. Keskväljaku ehitusega taastatakse linna endisaegne süda, avatakse vaated Võru ajaloolistele hoonetele ning luuakse linna keskmesse aktiivse ajaveetmise ja ürituste korraldamise koht. Ehitustööd loodetakse lõpetada 2019. aasta maikuus.
 
EV100 „Hea avalik ruum“ projekti programmijuhi Kalle Vellevoogi sõnul oli Võru ajalooline peaväljak okupatsiooniaastail isetekkelise pargi taustal pea olematuks kahanenud. „Korrastades linna ajaloolist keskosa ja kontsentreerides sinna olulised avalikud funktsioonid ja tegevused on võimalik anda Võru arengule uus impulss. Väljakuruum ise toimib kui operatsioonisüsteem, mida kohalikud elanikud saavad järgnevate aastate jooksul oma käe järgi muuta ja kujundada just neile sobivaks linnaruumiks,“ lisas Vellevoog.
 
Keskväljaku ehitusala hõlmab Seminari väljakut, mis asub Võru vanalinna muinsuskaitsealal ning on Võru linna ajalooliseks südameks koos Katariina kiriku ja linna vanima hoone, praeguse Võru Gümnaasiumiga. Rajatava keskväljaku suurus koos tänavaruumiga on kokku ca 18 575 m².
 
Ehituse kogumaksumus on 3,1 miljonit eurot ja töid teostatakse projekti “Võru linna keskväljaku rajamine” raames, mida 85% ulatuses kaasrahastab Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fond. Ehitustöid teostab TREV-2 Grupp AS.
 
Võru keskväljaku lahenduse autoriks on Villem Tomiste arhitektuuribüroost OÜ Stuudio Tallinn, kelle ideekavand „Urban Gadget“ valiti EV 100 projekti „Hea avalik ruum“ raames läbi viidud arhitektuurikonkursil parimaks tööks.
 
Eesti Vabariik 100 ja Eesti Arhitektide Liidu koostöös sündinud arhitektuuriprogrammiga „Hea avalik ruum” uuendatakse Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul kokku 15 Eesti linna ja asula keskväljakud. Kõik 15 keskust loodetakse ümber ehitada 2020. aastaks. Algatuse „Hea avalik ruum“ kohta saab lugeda lisaks www.ev100.ee/et/ev100-arhitektuuriprogramm.

Viimased uudised