Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Misso metsavennad. Foto: Riigiarhiiv

Homme 25. oktoobril kell 11 algab Võru instituudis konverents „Kalmunäio ja mõtsaveli“. Arheoloogid Heiki Valk, Anu Lillak ja Martin Malve räägivad sellest, mida maetute luud meile nende surma ja eelnenud elu kohta teda võivad anda. Jutuks tuleb uurijaeetika, harrastusarheoloogia ja detektorism ning muud kohalikku kogukonda puudutavad teemad kalmearheoloogias.

Metsavendlusele pühendatud konverentsi osas räägib Mauri Kiudsoo arheoloogia võimalustest seda traagilist ajalooperioodi uurida, pilti täiendada ja leitud esemete abil elavaks kujutada. Arnold Unt räägib NKVD salamatmispaikadest ja Mari Pukkonen metsavend Ants Aunverist.

Ettekannete järel avatakse Vana-Võromaa Kultuurikojas Katariina allee 11 Võrumaa püsinäituse metsavendadele pühendatud osa.

26. oktoobril kell 10 algab Võru Instituudi juurest bussiekskursioon arheoloogide juhtimisel, külastatakse Lükkä punkri kohta ja Vastseliina linnust.

Võru instituudi teaduskonverents on aset leidnud igal sügisel alates 1997. aastast. Traditsiooniliselt on keskmes fennougristika ja läänemeresoome keeleteadus, aga vaatluse all on olnud ka väikesed kirjandused, keelepoliitika ja keelehoid, koha- ja isikunimed, haldusjaotusega seotud küsimused ja paljud muud teemad.

Viimased uudised