Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru

Rohkem kui 40 firmale koduks olev Kagu-Eesti Innovatsioonikeskus (KEIK) Võrus Räpina maanteel on viimaste aastate jooksul kasvanud piirkonna üheks suuremaks tööstuspargiks, kuid juurdepääs sellele on endiselt pärit ajast, kui seal üksinda laiutas mööbligigant Wermo.

„Positiivne areng, mis keskuses on viimastel aastatel toimunud, on välja toonud kitsaskoha, mis puudutab juurdepääsuteid territooriumile,” rääkis KEIK-i juhataja Anita Hoole.

AS Wermo on ka praegu tööstuspargi üks asukatest, kuid lisaks on seal koha leidnud veel 42 ettevõtet, kus igapäevaselt käib tööl umbes 260 inimest. Ent juurdepääs õuele käib ikka vaid ühest Põllu tänava väravast.

Ainsast väravast peavad sisse-välja sõitma mahtuma nii suured rekkad, Võrumaa liine teenindavad bussid, kiirabiautod, paljud kaubikud, sõiduautod ning ka jalgsi liikuvad inimesed.

„Tõsiseks pudelikaelaks transpordi ja inimeste liikumisel on üks peavärav, mida on ilmselgelt vähe,” kinnitas AS Wermo juhatuse liige Raul Vene.

Üks lisaväljapääs KEIKi alalt on kavandatud rajada pääsuna Põllu tänavale, mida saaksid kasutada nii Wermo kui ka teiste tööstuspargi tagumises servas asuvate ettevõtete veokid.

„Wermo kõrvalt saaks kohe Põllu tänavale sõita,” osundas Vene.

KEIKi detailplaneering näeb Anita Hoole sõnul ette uute väljapääsude rajamise Põllu tänavale, Põllu ja Piiri tänava ristmiku lähedusse. Teine läbimurre on kavandatud rajada Räpina maanteele.

Lisaks vajab Hoole kinnitusel korrastamist liiklus Räpina maanteel KEIKi peahoone esisel alal, kuhu planeering näeb ette kergtee rajamist ning inimeste ja autode liikumise eraldamise.

Kuna juurdepääsuteede rajamine puudutab omavalitsusele kuuluvaid maid, esitati Hoole sõnul linnavalitsusele taotlus võtta ettevõtluse arengut toetavad investeeringud enda kanda.

Võru linnavalitsusest kinnitati Lõunaeestlasele, et ettevõtjate ettepanek esitatakse järgmise aasta eelarvesse. Täpsemad tööde mahud loodetakse kokku leppida lähemal ajal.

Vaata videot KEIKist.

Arved Breidaks

Viimased uudised