Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kreutzwaldi 16 spordihoone Võrus. Kujutis: Google Maps

Võru spordikeskus viis mõni aeg tagasi läbi hanke Kreutzwaldi tänaval asuva vana spordihoone akende vahetuseks. Hanke tulemused on aga salastatud.

Kui Võru linnavolikogu revisjonikomisjoni liige Tarmo Piirmann pöördus mõned päevad tagasi teabenõudega hanke kohta spordikeskuse poole, vastas spordikeskuse juht Maidu Laht järgmist: „Võru Spordikeskus SA ei ole avaliku teabe seaduse kohaselt teabe valdaja, kellel lasuks tema valduses oleva teabe avaldamise kohustus teabenõude alusel.”

Kuivõrd spordikeskust valitseb Võru linnavalitsus, siis tähendab see, et linnavalitsus on asunud olulist teavet varjama, ja seda lausa volikogu ning revisjonikomisjoni liikme eest. Mis on kummaline, sest näiteks sarnase linnaettevõtte AS Võru Vesi tegevus harutati mõni aasta tagasi avalikkuse ees üksipulgi läbi ning nuusiti välja iga viimne kui niidots. Nüüd spordikeskuse puhul täielik salastatus.

Lõunaeestlane hoiab sellel asjal silma peal ning püüab välja selgitada, mis on spordikeskuse tegevuses nii mäda, et seda avalikkuse eest varjatakse.

Viimased uudised