Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

palgavaesus

Kuivõrd kümme aastat Võru linna kindla käega valitsenud Anti Allas suundub riigikokku, siis tuleb leida talle asemik. Ent nagu autoritaarsete juhtide puhul ikka, on läinud tema koha pärast rabelemiseks.

Allas on kümne aasta jooksul loonud Võrus korraliku võimuvertikaali, kus kogu võim oli koondunud tema kätte ja teistel sõnaõigust polnud. Nagu teada, on Allas oma välja valinud asemiku ja see on samuti Rõuge mees Kalvi Kõva.

Nimelt oli Kõval ja Allasel kokkulepe, et Kõva seekord riigikokku ei kandideeri, mistõttu saab tema hääled omale Allas. Selle eest saab Kõva endale Võru linnapea koha.

Allas on Kõvale tänu võlgu, sest just Kõva ta kümme aastat tagasi linnapea kohale upitas. Koos käisid nad ringi mööda Võru linna ja rääkisid, kuidas kõik konkurendid on pätid ja kaabakad. See töötas ning Allasest sai linnapea.

Vahepeal on aga toimunud muutused ning sotsid, kellele varem pandi suuri lootusi, on oma homopropaganda ja maksutõusudega endal margi täis teinud. Kalvi Kõva on Rõuge vahel pigem sõimusõna, seetõttu tal sinna tagasiteed ei ole.

Ainus variant ongi Kõva jaoks Võru, aga väidetavalt ei olda temaga ka Võrus rahul. Samas peavad nad alluma Allase käsule ja käsk on Kõva linnapeaks upitada. Vastasel korral saab Allas väga vihaseks ja vihast Allast kardavad Võrus kõik.

Viimased uudised