Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru linnavolikogu liige Jüri Miks jääb ilma AS Võru Vesi juhi kohast ning ta pannakse SA Võru Kannel nõukogu esimehe kohale, sosistas Võru linnavõimule lähedal seisev isik.

Miks jääb Miks ilma AS Võru Vesi kohast? Sest nagu mäletate, tahetakse sellele kohale sokutada senine Haanja vallavanem Juri Gotmans, kes jäi pärast haldusreformi tööst ilma. Gotmans tahtis küll saada Võru abilinnapeaks, aga sellel kohal näeb Anti Allas pigem maailmarändurit Toomas Sarapuud, kes jahib samuti abilinnapea sooja kohta. Allasel on raske valik ja ta eelistab Sarapuud, sest Gotmans pidi olema raske isiksus. Lisaks pidi ideelisi sotse Allast ja Sarapuud siduma veel miski, millest kõva häälega ei räägita – olgu lisatud, et see on vaid sahin, ei midagi enamat.

Kandle nõukogus hakkab Miks saama 200 eurot kuus palka, aga ta peab kohal käima ainult üks kord kuus. See on Miksi jaoks isegi soodne variant, sest ta elab Tallinnas. Lisaks pakutakse Miksile linnavolikogu majanduskomisjoni esimehe kohta.

Keskerakonna olukord sotside linnavalitsuses on nutune, sest Võru Vee juhi koha kaotuse näol jäävad nad ilma olulisest kohast. Õnneks säilitab oma kohta Taristuhaldus OÜ juht Andres Visnapuu. Muidu aga on Keskerakond Võrus sotside linnavalitsuses samasugune lükata-tõmmata ripats või kelgunöör, kui oleks Tallinnas olnud Keskerakonna linnavalitsuses sotsid. Kui Tallinnas loobusid sotsid oma sülekoera staatusest, siis Võrus läks Keskerakond sotside linnavalitsuses liimile. Eks tulevik näitab, kas see toob Keskerakonnale rohkem kasu või kahju.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised