Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Võru LV

Võru linnavalitsus andis teada, et täitis valitsuse otsuse ja eemaldas ööl vastu tänast punamonumendid avalikust ruumist.

Linnavalitsus edastas järgmise teate:

Vabariigi valitsus on otsustanud, et Eesti avalikust ruumist eemaldatakse punamonumendid. Võru linnas oli selliseid monumente kolm, mis täna hommikuks said Võru linnaruumist teisaldatud. Iga monumendi asemele paigaldati riiklikult välja töötatud neutraalne hauatähis.

Võimalike provokatsioonide vältimiseks otsustati monumendid teisaldada minimaalselt avaliku tähelepanu tekitaval viisil.

Selle peale esitati küsimus: Miks seda öösel pidi tegema? Kas sellepärast, et venelased võtsid Vabadussõja mälestusmärgid ka öösel maha ja jätkasime traditsiooni?

Vastas linnapea Anti Allas: Võimalike provokatsioonide vältimiseks otsustati monumendid teisaldada minimaalselt avaliku tähelepanu tekitaval viisil. Lisaks, et kaitsta võimalike mõttetute isiklike rünnakute eest reaalseid töö teostajaid (see oli nende palve). Lõppkokkuvõttes ei muudaks see ju tulemust. Otsus on riigi poolt juba ammu tehtud.

Viimased uudised