Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

kergliiklustee

Võru linnavalitsus kuulutas välja riigihanke kolme kergliiklustee ehitamiseks, mis läbi linna kulgedes ühendavad Tartu tänava Lõuna-Eesti haiglaga.

Kokku on kavas Võru linna ja valda juurde rajada viis kilomeetrit uut kõnni- ja rattateed, mis on jagatud kolmeks lõiguks.

Võru linnapea Anti Allase sõnul ühendatakse rajatavate kergliiklusteedega praegu Parksepast ja Väimelast Võru piirini küündiv kergtee Lõuna-Eesti haiglani ulatuva teevõrguga.

Kogu piirkond, kõige suuremad tööandjad ja elamu- ja kaubanduspiirkonand saavad omavahel ühendatud,” ütles Allas Lõunaeestlasele varem antud intervjuus.

Esimene, umbes ühe kilomeetri pikkune rajatav teelõik algab Võru-Valga maantee ja Kasaritsa-Kubja tee ristmikust, kulgeb mööda Kasaritsa-Kubja tee parempoolset külge kuni Lauluväljaku tee ristmikuni, sealt edasi mööda Kubja-Reedo teed, seejärel Võru metskonna maal kuni lauluväljakuni, jõudes viimaks haiglani.

Tee-ehitus linnas

Tee-ehituse teine osa hõlmab 2,3 kilomeetri pikkuse kergtee rajamist Koreli tänavaga külgnevale, Räpina mnt ja Luha tänava vahelisele alale ning Luha tänavaga külgnevale Jüri ja Pika tänava vahelisele alale.

Kolmas rajatav teelõik tuleb Tartu tänavaga külgnevale linna piiri ja Lembitu tänava vahelisele alale ning Koreli ojaga külgnevale Tartu tänava ja Räpina maantee vahelisele alale. Selle pikkuseks saab olema umbes 1,7 kilomeetrit.

Tööde ennustatav maksumus koos käibemaksuga on pealt 1,4 miljoni euro, millest suure osa katab saadav toetus.

Ma arvan, et Võru rahvas hakkab rohkem jalgrattaid kasutama ja jalgsi käima, et liikuda tööle, kooli, kaubandusse, kuhu iganes,” ennustas Allas.

Tee-ehitajatelt laekuvad pakkumised avatakse 22. veebruaril.

Vaata videost linnapea Anti Allase kommentaari.

Arved Breidaks

Viimased uudised