Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru Maksimarketis rõõmustab märtsikuust alates külastajaid uuenenud Südameapteek, mis paistab silma avarama müügisaali ja kaubavalikuga, mis on klientide jaoks paremini nähtav. Südameapteegi Lõuna piirkonnajuhi Piret Stokkeby sõnul ootasid kliendid väga apteegi taasavamist ning uuenenud apteek on nende poolt hästi vastu võetud.

Võru Maksimarketi Südameapteek on olnud selles kaubanduskeskuses üle 10 aasta. Tol ajal oli tegemist Jüri Tänava Südameapteegi haruapteegiga. „Paar aastat tagasi tegi apteek läbi väikese uuenduse ning sai Südameapteegi välisilme. Nüüd, märtsis, avasime aga siinsamas laienenud apteegi,“ räägib Südameapteegi proviisor Piret Stokkeby, kes ühtlasi juhib Jüri tänava Südameapteeki.

Maksimarketi Südameapteek on avatud äripäevadel kell 9-20, laupäeval kell 9-19 ja pühapäeval kell 9-18. Apteegis töötab 4 apteekrit ja 1 klienditeenindaja. „Apteek on paljudele väga oluline koht. Mitte ainult väikeses kogukonnas. Tõepoolest tullakse ju tihti esmast abi saama apteeki või käiakse lihtsalt suhtlemas. Mulle tundub, et paljudel linnaelanikel on välja kujunenud  oma apteek, paljudel ka oma nn ihuapteeker. Meie soov Südameapteegis on, et kõik külastajad tunneks end oodatult, nii tuttavad, kui ka võõrad. Mitmeid meie apteekreid ja nõustajaid tuntakse kindlasti nägupidi ja terviseteemad tulevad nendega jutuks ka väljaspool apteeki. On tuldud juurde poes, ülekäigurajal, tänaval ja mujalgi, ikka soovitakse nõu. Usun, et kõik seda ka lahkelt jagavad,“  jutustab Piret proviisori elukutsest ja rollist kodulinnas Võrus.

Tervisemõõtmised ja veterinaariatooted

Südameapteegi Lõuna piirkonnajuhi sõnul on Võru Maksimarketi Südameapteegis võimalik mõõta oma vererõhku. „Kuigi me kindlaid mõõtmisepäevi ei määra, on kliendil alati võimalik seda igal ajal meie proviisoritelt paluda ja vaba hetkel tekkimisel ravimite väljastamise vahel seda kindlasti ka tehakse,“ ütleb Stokkeby.

Teisi tervisenäitajate mõõtmisi teostab Jüri Tänava Südameapteek kesklinnas. „Seal on võimalik ette registreerimisel mõõta veresuhkrut, üldkolesterooli taset ja vere hemoglobiini sisaldust sõrmeotsaverest. Samuti saab mõõta vererõhku, teha kehakoostise määramist ning jalatalla indikaatoriga hinnata jalalaba seisundit,“ tutvustab Südameapteegi Lõuna piirkonnajuht.

Laia ravimite, tervisetoodete ja toidulisandite kõrval on ka Võru Maksimarketi Südameapteegis nagu  paljudes teisteski Südameapteekides müügil veterinaariaravimid. „Peamiselt koerte ja kasside ussirohud-täpilahused ja kaelarihmad kirpude ning puukide tõrjeks. Klientide soovile vastu tulles oleme need apteekidesse müüki võtnud, kuna nõudlus on väga suur. Inimestel on mugav neid siit kaasa osta. Sageli ei oska või ei jõua nädalavahetuse puhkajad linnast eraldi loomakliinikut otsida. Samuti on kliinikute lahtiolekuajad lühemad kui apteegil. Meie apteekreid on koolitatud lihtsamaid veterinaarravimeid tundma ja soovitama,“ annab Piret Stokkeby loomaomanikele soovitusi otsida lemmikloomadele ravimeid ka apteegist.

Maksimarketi Südameapteegis on laienenud ka kosmeetika ja nahahooldustoodete sarjad. Kosmeetikasarjadest on esindatud Eucerin, Vichy, Seba-Med, La Roche-Posay ja nahahooldussarjadest Emolium,  Linola, Babe, Bioderma, jt. Siinkohal räägib Stokkeby, et apteegikosmeetika ei ole mõeldud ainult probleemsele nahale või haigele inimesele: „Apteegikosmeetika on tavakosmeetikast, mida laiatarbekaupade poes müüakse, õrnatoimelisem, hoolikalt valitud koostisainetega ja valmistatud ravimite valmistamistingimusi silmas pidades. Sama kehtib ka kehahooldusvahendite kohta.“

Seega on apteeki oodatud ka täiesti terved inimesed. Siit leiab endale väga head kosmeetikat, naha- ja suuhooldusvahendid. Võru Jüri Tänava Südameapteegis on laienenud ortopeediliste jalatsite ja jalanõude sisetaldade valik. Kõik, kellel vaja pikalt jalgadel olla, võivad leida neist spetsiaalsetest toodetest abi. Peale selle leiab apteegist veel suure valiku ravisukki, ortoose ja taastusravivahendeid.

Millist tervisenõu Piret Stokkeby klientidele annab? „Oma tervise eest tuleb ikka ise hoolt kanda. Keegi teine ei saa teie heaks peaaegu midagi teha. Keha jaoks on tähtis toit ja liikumine, samuti füüsiline töö ja teadmine, et oled ise midagi ära teinud. See hoiab vaimsed vaevad eemal. Mõistan, et on haigusi, mille vastu nende nõuannetega ei saa, ent ikkagi… Naljaga pooleks, siis „Elukunsti keelatud retseptikogust“ võib lugeda, et terved eluviisid on pikim viis surra,“ viskab Piret Stokkeby nalja.

Viimased uudised