Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna, 25. oktoobril, oli Võru maavanema Andres Kõivu viimane tööpäev. Kõivu volitused maavanemana lõpevad seoses tema asumisega Võru linnavolikogu liikmeks.

Kõiv oli maavanem seitse aastat – ta asus ametisse 14. juunil 2010. aastal.

„Mis seal salata – minna ei ole lihtne,” sõnas täna maavalitsuses oma asjad kokku pakkinud Andres Kõiv, „Võru maakonna hea käekäik läheb mulle väga sügavalt korda. Nende ametis oldud seitsme aasta jooksul olen läbinud sadu tuhandeid kilomeetreid ning avanud kümneid tuhandeid uksi, et näidata riigile Võrumaa potentsiaali ning suunata protsesse, mis toetaksid maakonna arengut. Paraku on nii, et ilma kohapealse panuseta ei nähta pealinnas riiklike otsuste mõju kaugematele piirkondadele.”

„Alles see oli, kui peeti plaani Kaitseväe Lahingukool Võrust ära kolida või kui sündis kavatsus B-kategooria sõidueksameid Võru asemel Tartus vastu võtma hakata,“ meenutas ta.

„Olen aru saanud, et ilma kohapealse isikuta, kellel on voli maakonna nimel läbi rääkida, on selliseid negatiivseid arenguid praktiliselt võimatu takistada,” rääkis Kõiv, „minu soov on, et maavalitsuse, Võrumaa Arenguagentuuri ning Võrumaa Omavalitsuste Liidu baasil loodud arenduskeskus leiaks endale jõulised ja pühendunud juhid, kes ei jääks vaid oma kinganinasid imetlema, vaid oskaksid märgata ja mõjutada ka suuremaid protsesse ning adekvaatselt prognoosida nende mõjusid maakonna käekäigule.“

Kõivu hinnangul on haldusreformijärgse Võrumaa ees kaks suurt küsimust, mis viimase aasta jooksul on üles kerkinud.

Esiteks, kas Võru- ja Põlvamaal on mõistlik jätkata kahe eraldi maakonnana või oleks nende maakondade tänast lõimumist arvestades mõistlik teha ettepanek maakondade ühendamiseks.

Ning teiseks, kas haldusreformi tulemusena saavutatud omavalitsused on optimaalsed ning kas nendes piirides suudetakse täita seatud eesmärke või tuleks kaaluda Võrumaa ühinemist üheks omavalitsuseks.

„Aitäh kõigile, kellega koos oleme Võrumaa asja ajanud,“ sõnas Kõiv.

Aasta lõpuni täidab maavanema ülesandeid maasekretär Eveli Kuklane. Võru Maavalitsus, nagu ka teised maavalitsused üle Eesti, lõpetab tegevuse 1. jaanuarist 2018.

Viimased uudised