Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Andri Tallo

Täna, 17. aprillil allkirjastasid kõik Võru maakonna omavalitsused, Võrumaa Arenduskeskus ja kood/Jõhvi esindajad hea tahte kokkuleppe, mis kinnitab osapoolte tahet suurenda tehnoloogiahariduse kättesaadavust Kagu-Eestis

Lota Vana, Võrumaa Arenduskeskuse kommunikatsioonispetsialist

Sündmust modereerinud Võru linnavolikogu esimehe Anti Haugase sõnul on IT-hariduse teema edendamise idee Võru maakonnas ringelnud juba üle kümne aasta. „Tänu kood/Jõhvi eestvedajatele on idee saanud suurema hoo,„ kirjeldas Haugas projekti algust. Ta lisas, et leppe kooli rajamiseks oleks võinud allkirjastada ka juba näiteks eelmisel suvel, ent kiirustamise asemel keskenduti mõtestatud koostööle kõikide Võru maakonna omavalitsuste vahel.

Täna hea tahte kokkuleppe allkirjastanud omavalitsuste esindajate sõnul on IT- erialana populariseerunud ja on oluline, et meie noored ja ümberõppida soovijad ei peaks selle omandamiseks maakonnast lahkuma. „Ma loodan, et ka Antsla inimesed leiavad tee siia kooli ja kui me kiire interneti ka igale poole saame, siis pole ju üldse küsimustki et see asi korralikult käima tõmmata,”  ütles Antsla vallavanem Avo Kirsbaum.

Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse esimees Tiit Toots nimetas sündmust ajalooliseks, uskudes, et kood/Võru annab maakonnale „vunki mano”. Tema sõnul tekib kohalikele juurde üks kaasaegse väljundiga õppimisvõimalus, mis annab tagab neile tööturul suurema konkurentsivõime. Samuti näeb arenduskeskuse juhatuse liige kooli väljundina IT-valdkonna ettevõtjate suuremat motiveeritust Võru maakonnas tegutsema asuda.

Tootsi sõnul võiks kool muuta ka senist maakonna haridusvaldkonna statistikat positiivsemaks: „Meie haridusränne on täna kahjuks valdavalt ühesuunaline, läbi kood/Võru saame seda tendentsi ümber pöörata, sest lisaks meie inimestele saavad siia õppima tulla ka inimesed väljapoolt,” ütles Toots vahetult enne leppe allkirjastamist peetud kõnes.

kood/Võru on programmeerimiskooli kood/Jõhvi filiaal. Sellise õppe kontseptsioon on Eestis väga populaarne ning kahe aasta jooksul õpingutele kandideerinud üle 7000 inimese kõigist vanuseastmetest. kood/Jõhvi esindajana kokkuleppele allakirjutanud koolijuht Elle-Mari Pappel-Näks ütles, et kooli luues aimasid nad, et tekib vajadus filiaalide loomise järele, ent teoks saavad need tänu headele partnersuhetele. „See on meie jaoks ülioluline, et meil on olemas koostööpartnerid või siinkohal terve maakond, kes toetab sellist innovatsioonilist haridust,” ütles Pappel-Näks. Samuti innustas ta kandideerima igas vanuses õppijaid alates 18. eluaastast: „Kõige vanem kood/Jõhvi kooli õppija oli kooli sisse astudes 62- aastane, niiet ärge pange endale piire ette.“

Allkirjastamine toimus ajaloolises Võru pangahoones, mille neljandale korrusele on planeeritud uued õpperuumid. Kool plaanitakse avada järgmisel aastal ning seda esialgu asenduspindadel.

Viimased uudised