Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

jüri miks

Politsei peatas 21. märtsi  õhtul joobekahtlusega autojuhi kontrollimiseks sõiduauto, mille roolis oli Lõunaeestlasele teadaolevalt Võru linnavolikogu liige ja ASi Võru Vesi juhataja Jüri Miks (pildil). 

Auto peatati kontrollimiseks ühes Võru kaubanduskeskuse parklas. Toimetuse andmetel oli autoroolis istunud Miks alkoholijoobes.

„Ei ole midagi kommenteerida,” ütles Miks vastuseks Lõunaeestlase päringule.

Samas ei lükanud ta ümber, et kinnipidamine reedel aset leidis ja tõenäoliselt tal ka joove tuvastati või tuvastatakse. Täpset selgust, kas Miks puhus alkomeetrisse või andis vereanalüüsi, pole. Seda ei soostunud ta Lõunaeestlasele ütlema.

Politsei juhtunut ei kommenteeri, viidates isikuandmete kaitse seadusele, mille kohaselt on andmed süüteo toimepanemise kohta enne avalikku kohtuistungit või õigusrikkumise asjas otsuse langetamist delikaatsed isikuandmed.

„Seetõttu ei ole võimalik vastata päringule, millega identifitseeritakse kuriteos kahtlustatav,” ütles Lõuna prefektuuri pressiesindaja Kerly Virk Lõunaeestlasele.

Lugu Miksi võimalikust joobes peaga juhtimisest on Võru poliitikute seas kulutulena levinud ning pigem räägitakse juba kindlas kõneviisis, et päris kainelt mees tol tunnil autoroolis ei olnud.

Kolmapäeval arutasid teemat linnavolikogu esimees Andres Visnapuu ja linnapea Anti Allas.

Jüri Miks valiti Võru linnavolikokku Keskerakonna nimekirjas 2013. aasta sügisel. Linnale kuuluva ASi Võru Vesi juhatuse liikmeks sai ta 31. jaanuaril 2014.

Arved Breidaks

FOTO: Võru linnavalitsus

Viimased uudised