Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

andres visnapuu

Võru linnavolikogu uueks esimeheks valiti kolmapäeval keskerakondlane Andres Visnapuu, kes kogus 11 häält rivaal Taago Taaberi (IRL) 7 hääle vastu.

Minu soov on, et Võrul läheks hästi. Oluline on, et koalitsiooni poolt püstitatud eesmärgid saaks ellu viidud, volikogu esimehena aitan sellele igati kaasa,” ütles Visnapuu sõnavõtus.

Olulisi muutusi volikogu esimehe vahetus endaga kaasa ei too. „Ma usun, et väga suurt muutuda ei saa, sellepärast et volikogul on omad reglemendid ees, omad korrad ees. Volikogu esimees juhib volikogu tööd,” rääkis Visnapuu Lõunaeestlasele.

Tema hinnangul on Võru võimuliit viimase kolme aasta jooksul hästi töötanud ja oma lubadusi ellu viinud. „Võru on ju väga ilusasti arenenud, on ta enne kena olnud ja on nüüd väga jõuliselt edasi läinud.”

Opositsioon heitis ette minevikku

Volikogu opositsioonis olev Isamaa ja Res Publica Liit heitis Visnapuule ette tema punaminevikku.

„Me ei saa toetada volikogu esimehe kohale EKP [Eestimaa Kommunistliku Partei] noorsoo-organisatsiooni ELKNÜ Võru komsomolikomitee endist juhti, kes on saanud palka kommunismi kaitsmise eest Võrus ja Võrumaal,” ütles IRLi fraktsiooni esimees Tarmo Piirmann.

Lisaks näeb IRL tema sõnul selget huvide vastuolu selles, et volikogu esimees on samal ajal ka linnaettevõtte Taristuhaldus OÜ juht.

Koht tänu Repinski tagasiastumisele

Andres Visnapuul õnnestus Võru volikogu esimeheks saada tänu sündmusteahelale, mis algas novembris valitsuse vahetumisega Toompeal, jätkus maaeluminister Martin Repinski tagasiastumisega ning Tarmo Tamme asumisega ministriks.

Tamme asendusliikmena jõudis detsembri alguses riigikokku Võru volikogu eelmine esimees Toomas Paur, kelle asemel sai Võrus nüüd ohjad enda kätte Andres Visnapuu.

Võru volikokku jõudis Visnapuu kaks aastat pärast valimisi, 2015. aasta novembris, kui volikogust lahkus riigikokku Anneli Ott.

Andres Visnapuu töötab linnale kuuluva OÜ Taristuhaldus juhatajana.

Vaata videost intervjuud Andres Visnapuuga.

Arved Breidaks

Viimased uudised