Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Rahapuuduses vaevlev Võru linnavalitsus kavatseb ootamatult eraldada 180 000 eurot erakinnistu 35-meetrise teelõigu rajamiseks.

Võru linnavolikogu liige Rain Epler kirjutab sotsiaalmeedias, kuidas esmaspäeval toimunud linnavolikogu komisjonide ühisistungil lõid Võru linnapeal Anti Allasel emotsioonid niimoodi üle pea, et mees kaotas enesevalitsuse ning hakkas käituma nagu jonniv laps.

Revisjoni-, kultuuri-, majandus- ja rahanduskomisjoni ühisistungi päevakorras oli ainsaks punktiks Võru linna eelarvestrateegia tutvustamine. Nagu ikka, on sellistes strateegiates palju olulist ja vajalikku. On nii kulusid kui investeeringuid, mille tegemine juba käegakatsutav, kuid ka kaugemale vaatavaid unistusi. Ja nagu vahest juhtub, leiab dokumendist ridu, mis kulmu kergitama ja küsimusi esitama panevad.
Esmaspäevasel arutelul tõstatasid mitme komisjoni liikmed küsimuse, et miks ikkagi on tarvis järgmisel aastal hakata rajama uut juurdepääsuteed riigigümnaasiumile. Tee rajamise plaanist veel suuremat imestust avaldati 35-meetrise teelõigu 180 000-eurosde maksumuse üle, mis eelarvestrateegias töö teostamiseks planeeritud.
Tekkinud elav arutelu ja teema kohta esitatud küsimused viisid linnapea Allase nii endast välja, et ta ei pidanud paljuks öelda kokkutulnutele, et „tal ei olegi enam isu eelarvestrateegia muudest investeerimisplaanidest rääkida, kuna koosolekul osalejad tegevat asjatut tüli kolmekümnetuhandese investeeringurea pärast!” Kui linnapeale selgitati, et kirjas on ju 180 000, mitte 30’000, siis jäi ta kommentaarides napisõnaliseks.
Juurdepääsutee ehituse vajalikkus majanduslikult keerulisel ajal, eelarvestrateegias planeeritud summa selle tööt teostamiseks ning linnapea väga kummaline käitumine teema arutamisel olid piisavaks põhjuseks, et revisjonikomisjon otsustas eelarvestrateegiat esitatud kujul mitte toetada ning esitas muudatusettepaneku antud rea eemaldamiseks eelarvestrateegiast.
Täna kolmapäeval toimub linnavolikogu istung. Saab näha, kas linnapea üritab volikogu nappi ülekaalu kasutades ikkagi eelarvestrateegiasse sisse „suruda” 180 000 eurot 35-meetrise tänavajupi ehituseks.

Võru linnavolikogu revisonikomisjoni liikmed peavad seda mittevajalikuks investeeringuks ja tegid ettepaneku see kahtlane investeering strateegiast väljavõtta.

Viimased uudised