Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Nii palju siis sotsialistlikust hoolimisest! Tänasel Võru linnavolikogu istungil sai selgeks, kui palju Anti Allase linnavalitsus puuetega inimestest ja nende hooldajatest hoolib.

Võru IRL tegi ettepaneku peaasjalikult Anti Allase „troonikõnedest” koosneva Võru linna lehe mahtu vähendada ja anda sellest ülejääv nuts hoopis puuetega inimeste hooldajatele nende näruse hooldajatoetuse tõstmiseks. Raske puudega inimese hooldajatoetus oleks tõusnud linnameedia priiskava ülalpidamise piiramise korral 20lt eurolt 40le eurole ning sügava puudega inimese hooldajatoetus 30lt eurolt 50le.

Seda oleks olnud väga lihtne korraldada. Teha see maailma kõige igavam leht näiteks poole väiksemaks. Aitab kaheksaleheküljelisest Anti Allase kiidulaulust küll, miks peab seda olema tervelt 16 (!) lehekülge? Isegi Võrumaa Teataja on ainult kaheksaleheküljeline!

Jabur on ka linnavalitsuse väide, nagu oleks linnameedia linnarahva jaoks oluline info allikas. Võru uudiseid katavad lausa kaks paberlehte: Võrumaa Teataja ja Lõunaleht ning neis töötavad professionaalsed ajakirjanikud, lisaks portaal Lõunaeestlane. Kes kajastavad Võru linna uudiseid mitmekülgselt, mitte ainult linnavalitsuse saba kergitades, nagu Võru linna leht seda teeb.

Üldse, õukonnameedia ajajärk peaks möödas olema. Ma saan aru, Anti Allas tahab olla omalaadne mini-Savisaar, kes lehvib kogu aeg mööda lindilõikamisi ja laseb pärast seda õukonnanarridel kirjutada, kui šeff ta sealjuures välja nägi. Aga Võru on ometigi palju pisem linn kui Tallinn ning siin mõjub selline poosetamine ja priiskamine äärmiselt naeruväärselt. Nagu jänes paneks omale karu naha selga ja teeks: „Möira-möira!”

Seda enam, et on nii palju kohti, kuhu linnameedia tegemisele kuluvat raha võiks suunata. Kasvõi näiteks lifti ehitamisele Võru pensionäride päevakeskuse ja puuetega inimeste koja majja, mida seal siiamaani ei ole.

Aga näed, tuleb välja, et Anti Allasele on enesekiit kõikse tähtsam. Puuetega inimesed närutagu edasi!

IRJA TÄHISMAA

Viimased uudised