Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru linn otsustas tõsta hüppeliselt abielu piduliku sõlmimise tasu väljaspool linnavalitsust. Kuni aasta lõpuni saab endises maavalitsuse majas abielu registreerida tasuta, uuest aastast võetakse 75 eurot.

Seni võeti maavalitsuse majas registreerimise eest vaid 30 eurot riigilõivu, uuest aastast lisandub sellele veel 75 eurot. Mujal Võru linnas abielu registreerimise eest tuleb maksta uuest aastast 150 eurot (praegu 100 eurot), Võru maakonnas 250 eurot (praegu 180 eurot) ning väljaspool Võru maakonda 400 eurot (praegu 250 eurot), vahendab Lõunaleht.

Võru linnavalitsus soovis hinda tõsta juba alates 2018. aastast, kui perekonnaseisutoimingud läksid maavalitsustelt üle maakonnakeskuste omavalitsustele. Kodanike vastuseisu tõttu aga jätkas Võru linn toona tasuta abielu pidulikku sõlmimist maavalitsuse majas, kattes ruumi üüri 6000 eurot aastas. „Oleme laste- ja noortesõbralik linn ja tugev perekond on meile tähtis,” kommenteeris linnapea Anti Allas toona.

Nüüd ei pea linnavalitsuse enam ruumide rendi linna eelarvest kinni maksmist põhjendatuks. Tänavu on Võru perekonnaseisuametniku kabinetis sõlmitud 30 abielu, endises maavalitsuse majas 35 abielu, mujal maakonnas 4 ja väljaspool 7 abielu. Avaldusi on veel vastu võetud 98. Mitmeid abiellujaid on Võrus Tartust, Tallinnast ja isegi välismaalt.

Viimased uudised