Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru linnapea Anti Allas võeti ette Helmede pühapäevases raadiosaates „Räägimes asjast”, kus ta sai kõvasti rappida oma silmakirjalikkuse pärast.

Saates märgiti ära, et Allas käib linna peal ringi ja räägib inimestele, kuidas tema ei tee seda, mida sotsid seal Tallinnas teevad, et toetavad homode teemat ja immigrantide teemat, ja et tema ajab Võru asja.

Martin Helme rääkis, et tänu sellele, et sotsidel on Kagu-Eestis linnapea, on neil võimalik oma parteilist toiduahelat tööl hoida, on võimalik teeselda, et kõik sotsid polegi peast lillad. „Selle kaudu, kui toetatakse kusagil kohalikus omavalitsuses sotsi, aidatakse tegelikult ellu viia seda agendat, mida ajab Jevgeni Ossinovski või Sven Mikser ja Indrek Saar ning kõik need teised.”

Helme ütles, et seda võib ka EKRE kohta öelda: kui mõnes väiksemas vallas toetatakse EKRE-t, siis kohalik haridusameti juht ei tassi koolidesse ja lasteaedadesse nokulaulu lauljaid, vaid vastupidi, edendab seal patriootlikke programme ja peresõbralikke programme.

Immigratsiooni teemaga on täpselt samamoodi. Tallinnas Kõlvart võib ju teeselda, et tema ei poolda immigrantide toomist, aga Tallinn on see omavalitsus, kuhu maanduvad põhiliselt Afganistanist toodud nö põgenikud. Kõlvart pakub neile sotsiaalpinda.

Helme lisas, et see pole kohaliku omavalitsuse puhul nii, et räägitakse ainult tänavavalgustusest ja soojamajandusest või prügimajandusest. See, kuidas prügimajanduses on osades omavalitsustes legaliseeritud korruptsioon, on tülgastav, lisas Helme. See on meie kõigi raha kantimine mõningate ettevõtete taskusse, kes ühtede erakondadega saavad paremini läbi kui teistega.

Mart Helme lisas, et üleriigilised ja kohalikud ideoloogiad põimuvad kohalikes omavalitsustes.

Viimased uudised